Studia na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie - wydziały i kierunki
×
GRAFIKA KOMPUTEROWA I PRODUKCJA MULTIMEDIALNA studia – kierunek studiów
Studia na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna
Rok akademicki
2024/2025
Forma studiów
stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów
studia I stopnia
Czas trwania
3 lata (studia I stopnia)
Uczelnie
Studia na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | grafika komputerowa i produkcja multimedialna - uczelnie >
Opis kierunku
Osoby, które aplikują na kierunek grafika komputerowa i produkcja multimedialna skupią się na rozwijaniu wiedzy informatycznej. W ramach kształcenia nauczą się tworzenia grafiki komputerowej i multimediów oraz poznają techniki projektowania animacji i grafiki trójwymiarowej. Dowiedzą się także, w jaki sposób wykorzystać programy i narzędzia informatyczne w swojej codziennej pracy zawodowej.
Specjalności
Współczesne studia z grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna:komunikacja wizualna w marketingu, projektowanie interaktywne, wizualizacja i efekty specjalne.
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w agencjach reklamowych i marketingowych, wydawnictwach, mediach oraz w branży IT. Ponadto mogą wykonywać zawód web designera, grafika e-commerce, czy montażysty dźwięku i obrazu.
Studia informatyczne od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem maturzystów z całej Polski, dlatego też, aby jak najlepiej wypaść na tle innych kandydatów należy podjąć odpowiednie kroki i zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi. Wszystkie istotne informacje oraz progi punktowe dostępne są na oficjalnej stronie internetowej uczelni wyższej. W przypadku wyższych szkół niepublicznych konieczne jest zaliczenie egzaminu maturalnego, dostarczenie wymaganych dokumentów oraz opłata czesnego.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek grafika komputerowa i produkcja multimedialna na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek grafika komputerowa i produkcja multimedialna na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA KOMPUTEROWA I PRODUKCJA MULTIMEDIALNA?
Grafika komputerowa i produkcja multimedialna to studia skierowane do osób chcących zdobyć wykształcenie informatyczne i związać swoją przyszłość z branżą IT. Studia wyróżniają się praktycznym programem nauczania, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć cenne umiejętności i przygotowanie zawodowe.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna możemy podzielić na:
W planie zajęć na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna znajdą się przedmioty o tematyce związanej z grafiką multimedialną i komputerową, fotografią cyfrową czy z digital painting. Studenci zdobędą także wszechstronną wiedzę informatyczną, która będzie stanowić podstawę do rozwijania cennych umiejętności praktycznych. W ramach kształcenia nauczą się tworzenia grafiki komputerowej, multimediów i animacji za pomocą specjalistycznych narzędzi i programów informatycznych.
Ponadto poznają zasady wykorzystywania technik projektowych oraz nauczą się projektowania trójwymiarowego i obsługi drukarek 3D. Co więcej będą mieli możliwość uczęszczania na zajęcia, dzięki którym rozwiną zdolności z obszaru marketingu i reklamy, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Większość zajęć będzie prowadzonych przez praktyków z branży, dzięki czemu studenci poznają specyfikę pracy grafika komputerowego i zyskają przygotowanie zawodowe.
Dalsza część artykułu pod reklamą
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA KOMPUTEROWA I PRODUKCJA MULTIMEDIALNA?
Studia na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna będą trwały trzy lata (studia I stopnia)
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GRAFIKA KOMPUTEROWA I PRODUKCJA MULTIMEDIALNA?
Absolwenci kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna, dzięki zdobytej wiedzy i kwalifikacjom, nie powinni mieć problemów ze znalezieniem ciekawej i perspektywicznej pracy zawodowej. Przede wszystkim idealnie odnajdą się na stanowisku grafika komputerowego lub webdesignera. Ponadto mogą wykonywać zawód montażysty dźwięku i obrazu, reżysera form multimedialnych oraz grafika e-commerce.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna:
agencje reklamowe
agencje marketingowe
zawód grafika komputerowego
wydawnictwa
zawód webdesignera
zawód grafika e-commerce
zawód reżysera form multimedialnych
zawód montażysty dźwięku i obrazu.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
ul. Różana 17A,
61-577 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCfrvDjdbBEcRrivuGR14ZRghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/927e4-wsjo-studia-poznan.jpgWyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu