ACCOUNTING AND FINANCIAL MANAGEMENT - BASIC LEVEL - STUDIA PODYPLOMOWE

ACCOUNTING AND FINANCIAL MANAGEMENT - BASIC LEVEL - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Accounting and financial management - basic level - studia podyplomowe

Studia na kierunku accounting and financial management to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku accounting and financial management - basic level - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności accounting and financial management - basic level - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | accounting and financial management - basic level - studia podyplomowe - uczelnie >

Kierunek accounting and financial management przeznaczony jest dla osób z wyższym wykształceniem, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekonomii i finansów oraz rozpocząć karierę w finansach. Przeważnie nie muszą mieć jednak doświadczenia w tej dziedzinie.

Studenci zostają także przygotowywani do zrobienia kwalifikacji ACCA, czyli Association of Chartered Certified Accountants. Certyfikacja jest rozpoznawalna w środowisku międzynarodowym i jest podstawą do rozwoju kariery w Polsce i na świecie.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia prowadzone są dwujęzycznie, więc jednym z ważniejszych aspektów rekrutacyjnych będzie znajomość języka angielskiego. Może być ona sprawdzana w procesie rekrutacji. Niektóre uczelnie wymagają także potwierdzenia wiedzy z języka. Często jednak nie jest określone, z jakiego kierunku należy posiadać dyplom. Decyzja o przyjęciu na studia może zostać podjęta bez egzaminów wstępnych, a np. na podstawie kolejności zgłoszeń, więc warto wcześniej sprawdzić terminy rekrutacji. Kierunek może się wiązać z dodatkowymi opłatami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ACCOUNTING AND FINANCIAL MANAGEMENT - BASIC LEVEL - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ACCOUNTING AND FINANCIAL MANAGEMENT - BASIC LEVEL?

Kierunek accounting and financial management jest prowadzony w sposób niestacjonarny. W szczególnych przypadkach zajęcia mogą mieć także formę hybrydową, z częścią zajęć prowadzoną online, przez platformy przeznaczone do nauki zdalnej i wideokonferencji. 

Studenci poszerzają swoją wiedzę na tematy związane z podstawami rachunkowości, finansami i rachunkowością zarządczą. Uczą się również wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Kierunek może być także przygotowaniem do studiów na poziomie zaawansowanym np. na kierunku accounting and financial management - advanced level.

Zajęcia w formie dwujęzycznej pomagają w zrozumieniu tematyki, ale wprowadzają także słownictwo i wiedzę w języku angielskim, potrzebnym do ukończenia kwalifikacji ACCA i zdobycia pracy na rynku międzynarodowym. Umiejętności zdobyte na tym kierunku stanowią także podstawę do dalszej nauki i certyfikacji ACCA na kolejnych poziomach.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku accounting and financial management - basic level możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku accounting and financial management zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie rachunkowości przedmiotów gospodarczych. Uczą się także o roli księgowości w przedsiębiorstwach. Nabywają także umiejętności niezbędne do podejścia do międzynarodowej certyfikacji ACCA na poziomie podstawowym.

Podstawą kierunku są zajęcia związane z finansami i rachunkowością m.in.:

 • corporate and business law
 • financial accounting
 • accountant in business

Podczas zajęć przekazywana jest też podstawowa wiedza z zakresu prawa korporacyjnego i biznesowego, którą można rozszerzyć na kolejnym stopniu nauki.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ACCOUNTING AND FINANCIAL MANAGEMENT - BASIC LEVEL?

Studia na kierunku accounting and financial management trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ACCOUNTING AND FINANCIAL MANAGEMENT - BASIC LEVEL?

Absolwenci kierunku accounting and financial management mają wiele możliwości wyboru ścieżki kariery, związanej z finansami i rachunkowością. Certyfikacja ACCA pozwala na podjęcie pracy zarówno w firmach krajowych, jak i zagranicznych na stanowiskach nadzorczych i kierowniczych, czyli we wszystkich podmiotach biznesowych gdzie potrzebni są specjaliści z tej dziedziny.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku accounting and financial management:

 • księgowy
 • kierownik działu
 • specjalista ds. raportowania
 • kontroler finansowy

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie