AKADEMIA PRZYWÓDZTWA - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA PRZYWÓDZTWA - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Akademia przywództwa - studia podyplomowe

Studia na kierunku akademia przywództwa to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku akademia przywództwa - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności akademia przywództwa - studia podyplomowe możesz podjąć na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych | akademia przywództwa - studia podyplomowe - uczelnie >

Kierunek przeznaczony jest dla obecnych i przyszłych liderów m.in. managerów, kierowników, dyrektorów, którzy chcą kontynuować pracę nad sobą i swoimi umiejętnościami przywódczymi.

Studia mają na celu przygotowanie absolwentów do zarządzania zgodnie z nowoczesnymi metodami oraz sprostania oczekiwaniom stawianym liderom w dzisiejszych czasach.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Kierunek akademia przywództwa nie stawia zwykle przed kandydatami specjalnych wymagań. Podstawą jest najczęściej chęć do rozwoju i tytuł licencjata, magistra lub inżyniera. Liczba osób w grupie może być ograniczona, a akceptacja uczestników może się odbywać na podstawie daty zgłoszenia. Warto więc wcześniej sprawdzić harmonogram rekrutacji, żeby jak najszybciej skompletować dokumenty. Studia mogą się również wiązać z dodatkowymi opłatami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKADEMIA PRZYWÓDZTWA - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PRZYWÓDZTWA?

Zajęcia na kierunku akademia przywództwa realizowane są w sposób niestacjonarny. Program skupiony jest na zajęciach wspierających pracę nad sobą. Podczas studiów słuchacze często uczą się w małych grupach, co zwiększa bezpośredni kontakt z wykładowcą i pozwala na lepsze zrozumienie materiału. W kadrze kierunku mogą się znaleźć zarówno pracownicy uczelni, jak i specjaliści z różnych dziedzin np. psychologii, mentoringu czy coachingu.

Podczas studiów uczestnicy mają czasem także okazję skorzystać z różnych narzędzi diagnostycznych i testów, które pokażą poziom umiejętności, sylwetkę lidera i pozwolą na lepsze zrozumienie swoich zdolności i pracę nad nimi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku akademia przywództwa możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku akademia przywództwa mają pomóc studentom w transformacji z tradycyjnego przywódcy w nowoczesnego lidera. Słuchacze otrzymują kompleksową wiedzę z zakresu m.in. psychologii i coachingu, który może zmienić styl zarządzania zespołem czy firmą. Dodatkowo studenci rozwijają, niezbędne w pracy z ludźmi, umiejętności komunikacyjne i rozwiązywania konfliktów. Wykładowcy będą mogli także podzielić się wskazówkami, jak radzić sobie ze stresem i jak wypracować odporność psychiczną. Studenci mogą także zapoznać się z różnymi teoriami przywództwa np. teorię zachowań, cech przywódczych czy przywództwo transakcyjne. Uczą się także wykorzystywać je w praktyce.

Tematy, które mogą być poruszone podczas studiów na kierunku akademia przywództwa, to np.:

  • transformujące przywództwo w złożonej i zmiennej rzeczywistości
  • podejście systemowe w przywództwie
  • kultura organizacji a wartości – mindset managera
  • dobre rozmowy dobrych liderów

Jak wygląda nowoczesna organizacja? Na to pytanie studenci będą mieli okazję uzyskać odpowiedź podczas zajęć o budowaniu kultury organizacyjnej. W programie mogą się także pojawić tematy związane z systemami wartości i nawigacją w różnych środowiskach pracy.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PRZYWÓDZTWA?

Studia na kierunku akademia przywództwa trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA PRZYWÓDZTWA?

Akademia przywództwa rozwija w studentach umiejętności liderskie, więc absolwenci będą mieli okazję znaleźć zatrudnienie w każdym miejscu, które oferuje stanowiska kierownicze. Przygotowani mogą być także do otworzenia i zarządzania własną firmą, niezależnie od branży i wielkości. Liderzy potrzebni są zarówno w małych przedsiębiorstwach, wielkich korporacjach, ale także w instytucjach i różnego rodzaju organizacjach. Studia mogą także pomóc w zdobyciu awansu na stanowisko wyższego szczebla, dzięki zwiększeniu efektywności zarządzania.

Możliwości zatrudnienia po kierunku akademia przywództwa to m.in.:

  • lider
  • kierownik
  • manager
  • dyrektor

 

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • Dzień otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1bd10-uniwersytet-szczecinski.jpg Uniwersytet Szczeciński
  • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski