BUSINESS ACCOUNTING - STUDIA PODYPLOMOWE

BUSINESS ACCOUNTING - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Business accounting - studia podyplomowe

Studia na kierunku business accounting studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku business accounting - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności business accounting - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | business accounting - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia skierowane są m.in. do analityków finansowych, pracowników działów księgowych, managerów finansowych oraz wszystkich, którzy pracują w międzynarodowym otoczeniu i chcieliby zwiększyć swoje umiejętności komunikacyjne oraz zdobyć wiedzę z zakresu finansów.

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom informacji na temat rachunkowości zarządczej i finansowej wspomagającej procesy zarządzania w organizacji.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Rekrutacja na kierunek  business accounting jest zwykle otwarta dla wszystkich, którzy ukończyli studia co najmniej I stopnia. Kandydaci powinni wysłać zgłoszenie oraz dostarczyć dokumenty w wyznaczonym terminie. Wymagana może być dobra znajomość języka angielskiego. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym. W grupach mogą obowiązywać limity miejsc, a o akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUSINESS ACCOUNTING - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS ACCOUNTING?

Kierunek business accounting jest realizowany w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogą być prowadzone w języku angielskim przez wykwalifikowanych pracowników dydaktycznych uczelni oraz specjaliści działający m.in. w sektorze szkoleniowo-doradczym. Słuchacze mają możliwość uczestniczenia w warsztatach, które zwiększają ich umiejętności praktyczne oraz wykładach, które dostarczają niezbędną wiedzę teoretyczną. W celu otrzymania dyplomu studenci zwykle muszą podejść do egzaminu końcowego i otrzymać z niego ocenę pozytywną. Do oceny może się także liczyć obecność i aktywność na zajęciach. Słuchacze mają często również możliwość uzyskania dodatkowej certyfikacji potwierdzającej kompetencje zawodowe.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku business accounting możemy podzielić na:

1. Typ                                                                   

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku business accounting zdobywają szeroką wiedzę z zakresu finansów. Mogą zapoznać się z podstawami prawnymi prowadzenia rachunkowości zarządczej oraz zrozumieć procesy finansowe zachodzące w przedsiębiorstwie. W trakcie zajęć mogą być również poruszane kwestie związane z mikro- i makroekonomią. Studenci mogą także otrzymać informacje na temat krajowych i zagranicznych rynków finansowych. Podczas studiów dowiadują się również często, czym jest audyt oraz w jaki sposób go przeprowadzić.

Przedmioty, które mogą się znaleźć w programie kierunku business accounting, to np.:

 • accounting control systems
 • ethics, corporate governance and business law
 • financial reporting standards
 • microeconomics

W trakcie zajęć studenci zyskują także praktyczne umiejętności analityczne. Mogą nauczyć się prowadzić analizy finansowe oraz interpretować wyniki, pozwalające na podejmowanie odpowiednich decyzji biznesowych. W trakcie zajęć mają również możliwość zapoznania się z elementami statystki oraz interpretacji danych.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS ACCOUNTING?

Studia na kierunku business accounting trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUSINESS ACCOUNTING?

Absolwenci kierunku business accounting mają wiele możliwości rozwoju kariery. Mogą szukać zatrudnienia m.in. w biurach rachunkowych oraz działach księgowych przedsiębiorstw. Dzięki zwiększonej znajomości języki angielskiego może podjąć pracę w firmach i organizacjach międzynarodowych. Inną możliwością jest działanie w charakterze analityka finansowego. Absolwenci mogą także spróbować swoich sił na stanowiskach kierowniczych i managerskich. Studia mogą się również przyczynić do otrzymania awansu w obecnym miejscu zatrudnienia. Absolwenci mają często możliwość prowadzenia działalności controllingowej w zakresie rachunkowości zarządczej.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku business accounting to m.in.:

 • specjalista ds. rachunkowości zarządczej

 

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie