1. Tryb i typ studiów
Oferta edukacyjna, dotycząca kierunków psychologicznych i społecznych, jest na tyle bogata, że najprawdopodobniej każdy student będzie miał szansę na odnalezienie korzystnej propozycji. Coaching i doradztwo filozoficzne jest kierunkiem, który możesz rozpocząć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym, co dodatkowo zwiększy twój komfort ze względu na możliwość zorganizowania swojej edukacji w najbardziej optymalny sposób. Studia dzienne są wyborem większej liczby przyszłych kandydatów, dlatego rekrutacja na coaching i doradztwo filozoficzne w tym trybie może okazać się trudniejsza.
Jeżeli z jakichś powodów wolałbyś uczęszczać na zajęcia i wykłady jedynie w weekendy, a całodzienna forma kształcenia co dwa lub trzy tygodnie wydaje się odpowiednia, to powinieneś zastanowić się nad wyborem studiów w trybie niestacjonarnym. Zanim weźmiesz udział w procesie rekrutacji, zapoznaj się z regulaminem danej uczelni. W ten sposób dowiesz się o obowiązujących opłatach, szczegółowych procedurach kwalifikacyjnych oraz siatce kształcenia.
Studia na kierunku coaching i doradztwo filozoficzne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Nabywane umiejętności
Coaching i doradztwo filozoficzne to kierunek zaliczający się do szerokiego spektrum nauk psychologicznych i społecznych. Udzielanie fachowej pomocy doradczej osobom potrzebującym nakierowania zawodowego lub edukacyjnego, doskonała orientacja w podstawowych doktrynach filozoficznych, kształtujących współczesne pojmowanie świata, a także rozumienie natury ludzkich emocji i zachowań to niektóre z kwestii, które zgłębisz dzięki coachingowi i doradztwu filozoficznemu.
3. Dla kogo ten kierunek
W obecnych czasach możliwości kształcenia czy perspektywy zawodowe są praktycznie nieograniczone. Dlatego też czasami potrzebna jest profesjonalna pomoc, dzięki której człowiek zrozumie czego tak naprawdę pragnie i oczekuje od przyszłości.
Właśnie takimi zagadnieniami zajmuje się w swojej pracy coach, który wspiera swoich klientów w drodze do osiągnięcia wytyczonych celów.
Jeśli uwielbiasz pracę z ludźmi, uważasz, że potrafisz odczytywać i rozumiesz ich potrzeby oraz motywować do dalszego rozwoju to studia na kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne są dla Ciebie wprost idealne!
4. Gdzie studiować coaching i doradztwo filozoficzne
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek coaching i doradztwo filozoficzne: