Studia na kierunku Handel zagraniczny i negocjacje to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.
Studia możesz podjąć w trybie online.
Handel zagraniczny i negocjacje to propozycja kształcenia podyplomowego, adresowana do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami dotyczącymi regulacji w zakresie międzynarodowego obrotu handlowego, uwarunkowań wpływających na kontakty z zagranicznymi podmiotami gospodarczymi, prowadzenia negocjacji handlowych oraz zasad i metod analizy rynków zagranicznych.
Handel zagraniczny i negocjacje to kierunek reprezentujący obszar studiów podyplomowych, a zatem kształcenie mogą podjąć wyłącznie osoby posiadające dyplom ukończenia studiów pierwszego lub drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych
Studia podyplomowe na kierunku Handel zagraniczny i negocjacje to dwusemestralny proces kształcenia, który pozwala zapoznać się ze społeczną i kulturową charakterystyką wybranych rynków, jak również pozyskać umiejętności negocjacyjno- sprzedażowe w międzykulturowym środowisku.
Studia na kierunku Handel zagraniczny i negocjacje możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Słuchacze studiów podyplomowych na kierunku Handel zagraniczny i negocjacje poruszają się po zagadnieniach międzynarodowego rozwoju ekonomicznego, międzynarodowego przepływu kapitału, transformacji światowych systemów politycznych i gospodarczych, polityki celnej i ochrony rynków wewnętrznych, przebiegu transakcji eksportowych i importowych, ubezpieczeń w handlu zagranicznym oraz technik i metod negocjacyjnych.
Przykładowe przedmioty dla kierunku Handel zagraniczny i negocjacje:
Kształcenie na kierunku Handel zagraniczny i negocjacje realizowane jest w ciągu dwóch semestrów, a zatem studia trwają 1 rok.
Wiedza oraz umiejętności pozyskane podczas studiów podyplomowych na kierunku Handel zagraniczny i negocjacje mogą być wykorzystane przede wszystkim przez przedstawicieli firm i organizacji planujących ekspansję na rynki zagraniczne bądź prowadzących wspólne działania biznesowe z zagranicznymi partnerami. Ponadto, wiedza może być pomocna pracownikom banków, biur handlu zagranicznego, działów eksportu.
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia