ŻYWIENIE KLINICZNE, ZBIOROWE ORAZ WSPOMAGANIE ŻYWIENIOWE W AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ (W SPORCIE I REKREACJI) - STUDIA PODYPLOMOWE

ŻYWIENIE KLINICZNE, ZBIOROWE ORAZ WSPOMAGANIE ŻYWIENIOWE W AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ (W SPORCIE I REKREACJI) - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) - studia podyplomowe możesz podjąć na w trybie online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
    Więcej filtrów
    Poziom studiów
    Forma studiów
    Czas trwania

      Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) - studia podyplomowe

      Studia na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

      Studia na kierunku żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) - studia podyplomowe
      Rok akademicki 2024/2025
      Forma studiów online
      Poziom studiów studia podyplomowe

      Uczelnie

      Studia na kierunku żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) - studia podyplomowe możesz podjąć na w trybie online | żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) - studia podyplomowe - uczelnie >

      Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.

      Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) to propozycja kształcenia podyplomowego, która pozwala pozyskać wiedzę oraz umiejętności w zakresie oceny stanu odżywienia, zasad postępowania dietetycznego w zależności od stanu klinicznego pacjenta czy też zasad żywienia zbiorowego. Studia adresowane są w szczególności do osób zajmujących się udzielaniem porad dietetycznych, zarówno w ramach indywidualnej praktyki, jak i pracujących na co dzień w placówkach służby zdrowia, czy zakładach żywienia zbiorowego.

       

      Jakie wymagania rekrutacyjne?

      Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) to kierunek reprezentujący obszar studiów podyplomowych. Studia podyplomowe kierowane są wyłącznie do osób, które posiadają dyplom ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia, a ponadto omawiany kierunek przeznaczony jest w szczególności dla osób, które ukończyły kształcenie między innymi w takich dyscyplinach jak: dietetyka, fizjoterapia, wychowanie fizycznego, zdrowie publiczne, pielęgniarstwo, technologia żywności i żywienie człowieka, biologia czy analityka medyczna.

      *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych

       

      szczegółowe wymagania na uczelniach

      Jak wyglądają studia na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji)?

      Studia podyplomowe na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) to dwusemestralny proces kształcenia, który pozwala słuchaczom uzyskać kwalifikacje w zakresie poradnictwa dietetycznego, prowadzonego w różnych sektorach, w tym między innymi w: placówkach służby zdrowia oraz jednostkach współpracujących ze sportowcami.

      1. Typ i tryb studiów:

      Studia na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) możemy podzielić na:

      1. Typ:

      2. Tryb:

      2. Zdobywana wiedza i umiejętności

      Słuchacze studiów podyplomowych na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) poznają charakterystykę biochemiczną oraz funkcje fizjologiczne białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin i hormonów, wpływ procesów patologicznych na metabolizm, trawienie oraz wchłanianie składników odżywczych, zagadnienia fizjologii wysiłku, a także metody rozpoznawania osób z nieprawidłową masą ciała. Ponadto, zaznajamiają się z psychologicznymi oraz społecznymi i ekonomicznymi uwarunkowaniami zdrowia i choroby, zasadami żywienia klinicznego, mechanizmami dziedziczenia, składnikami pokarmowymi nietolerowanymi w danych jednostkach chorobowych, jak również zasadami postępowania dietetycznego w danych chorobach w zależności od stopnia ich zaawansowania.

      Nabywają umiejętności między innymi w zakresie: obliczania zapotrzebowania na energię oraz makroskładniki i mikroskładniki odżywcze, planowania jadłospisu w różnych jednostkach chorobowych i dla pacjentów w różnym wieku, przeprowadzania wywiadu żywieniowego, planowania diety sportowców, jak również ustalania wskazań do stosowania suplementów żywieniowych.

      Przykładowe przedmioty dla kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji):

      • patofizjologia przewodu pokarmowego
      • mikrobiologia i parazytologia
      • kliniczny zarys chorób z zaleceniami dietetycznymi
      • żywienie w sporcie
      • żywienie zbiorowe

       

      Ile trwają studia na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji)?

      Kształcenie na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) realizowane jest w ciągu dwóch semestrów, a zatem studia trwają 1 rok.

       

      Jaka praca po studiach na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji)?

      Absolwenci studiów podyplomowych na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) posiadają kwalifikacje, dzięki którym mogą pracować między innymi w: placówkach służby zdrowia, gabinetach dietetycznych oraz ośrodkach zajmujących się współpracą ze sportowcami.

       

      Zobacz inne kierunki żywienie i żywność - podyplomowe

      Filtrowanie
      Województwo
      Poziom studiów

      Miasta, które oferują studia na kierunku ŻYWIENIE KLINICZNE, ZBIOROWE ORAZ WSPOMAGANIE ŻYWIENIOWE W AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ (W SPORCIE I REKREACJI) - STUDIA PODYPLOMOWE

      Teraz najważniejsze

      kalkulator maturalny

      matura 2025

      arkusze maturalne

      wyniki matur 2024

      rekrutacja na studia

      studia

      kierunki studiów

      studia podyplomowe

       

      Ciekawe

       


      gdzie studiować

       

       

      Komentarze (0)