Geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe
Lublin
Pokaż
Specjalności na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe
Studia na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe to studia inżynierski, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).
Studia na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe - uczelnie >
Osoby, które aplikują na kierunek geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk geograficznych, geologicznych, prawnych, administracyjnych oraz zagadnień związanych z szeroko pojętym zarządzaniem. Ponadto nauczą się prognozowania zagrożeń militarnych, zarządzania kryzysowego, przygotowywania analiz środowiskowych czy identyfikacji geozagrożeń.
Specjalności
Współczesne studia z geografii wojskowej i zarządzania kryzysowego charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe: geograficzne uwarunkowania obronności, zarządzanie ryzykiem środowiskowym.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biologia, fizyka i astronomia, fizyka, geografia, historia, matematyka, język obcy, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w centrach zarządzania kryzysowego, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, Agencjach Bezpieczeństwa Wewnętrznego, laboratoriach, czy w Służbie Ochrony Państwa.
Kandydaci na kierunek geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe powinni spełnić szereg istotnych wymagań określonych przez władze konkretnej uczelni wyższej. Dzięki temu zwiększą swoje szanse na powodzenie w procesie rekrutacji.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe to:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Zapotrzebowanie na specjalistów do spraw zarządzania kryzysowego oraz pracowników służb mundurowych stale rośnie. Dlatego też, w odpowiedzi na tego typu potrzeby powstał kierunek geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe. Jego studenci mają szansę zdobyć wszechstronną wiedzę na temat prawa, geografii, czy nauk administracyjnych i zyskać zdolność jej wykorzystania w swojej codziennej praktyce zawodowej.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program nauczania na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe będzie oscylował wokół zagadnień związanych z zarządzaniem, geografią, geologią oraz naukami prawnymi. W planie zajęć znajdą się, takie przedmioty jak: elementy geochemii, astronawigacja, struktura i taktyka Sił Zbrojnych RP, czy geografia polityczna i geopolityka.
Jednak studenci najwięcej czasu poświęcą doskonaleniu umiejętności praktycznych, które będą mogli wykorzystać w swojej przyszłej pracy zawodowej. W ramach kształcenia nauczą się zarządzania kryzysowego. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób rozpoznawać zagrożenia militarne i geozagrożenia, a także poznają techniki zapobiegania im. Co więcej, zyskają zdolności z zakresu dokonywania pomiarów geodezyjnych oraz analizy materiałów kartograficznych.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe trwają 3,5 roku (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Po ukończeniu studiów na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe można znaleźć zatrudnienie w wielu branżach. Absolwenci idealnie odnajdą się jako pracownicy Centrów Zarządzania i Powiadamiania Kryzysowego. Co więcej mogą związać swoją przyszłość ze Służbą Ochrony Państwa oraz z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Równie ciekawą opcją będzie praca w laboratoriach i w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Studenci mogą się także zdecydować na kontynuowanie nauki lub założenie własnej działalności gospodarczej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe studia stacjonarne
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku GEOGRAFIA WOJSKOWA I ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
Mieszkam w miejscowości pod Wrocławiem i nie mam możliwości, aby dojeżdżać na wykłady. Jakiś czas temu udało mi się znaleźć studia online na WSKZ i tam się zapisałam. Nie ma żadnych zjazdów, wszystko odbywa się na platformie, więc mogę studiować z domu, w godzinach, które mi pasują.