Filologie regionów
Poznań
Pokaż
Studia na kierunku filologie regionów to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku filologie regionów | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku filologie regionów możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | filologie regionów - uczelnie >
Filologie regionów to studia, które umożliwiają naukę języków za konkretnego obszaru językowego. Osoby, które aplikują na jedną z dostępnych specjalizacji będą miały okazję poznać historię, kulturę oraz literaturę danego obszaru językowego. Co więcej, skupią się one na rozwijaniu zdolności językowych i nauce kilku języków obcych. Studenci zyskają możliwość nauki języka litewskiego, szwedzkiego, węgierskiego, japońskiego i wielu innych, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Specjalności
Współczesne studia z filologii regionów charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku filologie regionów: filologia indonezyjsko-malajska, filologia nowogrecka, filologia węgierska, lingwistyka kulturowa (region azjatycki: dalekowschodni), lingwistyka kulturowa (region europejski: bałtycki).
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku filologie regionów najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: historia, geografia, matematyka, język mniejszości narodowej, język obcy.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Absolwenci znajdą zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych, szkołach językowych, wydawnictwach, mediach, firmach i instytucjach międzynarodowych oraz we wszystkich miejscach, w których wymagana jest znajomość języków obcych.
Obecnie kierunek filologie regionów można realizować na dwóch stopniach kształcenia. Zarówno kandydaci na studia licencjackie, jak i magisterskie powinni zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi ustalonymi przez uczelnię wyższą, tym samym zwiększając swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku filologie regionów to:
Kandydaci na studia magisterskie powinni przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Znajomość języków obcych otwiera wiele zawodowych drzwi zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy. Dlatego też, studia filologiczne od lat cieszą się dużą popularnością. Osoby, które aplikują na kierunek filologia regionów będą miały szanse nauczyć się języków oraz poznać inne kultury.
Studia na kierunku filologie regionów możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
W ramach kształcenia na kierunku filologie regionów studenci zyskają wszechstronne wykształcenie humanistyczne. Przede wszystkim skupią się na rozwijaniu wiedzy z zakresu nauk historycznych, kulturoznawczych oraz filologicznych. Po wybraniu odpowiedniej specjalizacji, w planie znajdą się zajęcia, dzięki którym studenci dowiedzą się więcej na temat kultury i historii danego regionu.
Ponadto poznają wybrane teksty z kanonu literatury konkretnego obszaru językowego. Jednak najważniejszym elementem kształcenia jest nauka dwóch języków obcych oraz zasad gramatyki opisowej, co z powodzeniem wykorzystają podczas dokonywania tłumaczeń ustnych pisemnych, formułowania wypowiedzi, czy różnego rodzaju treści. Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki zawodowe.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku filologie regionów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Po ukończeniu studiów na kierunku filologie regionów można znaleźć wiele ciekawych ofert pracy. Dzięki znajomości języków obcych absolwenci znajdą zatrudnienie w szkołach językowych, instytucjach kultury, czy w mediach. Ponadto, mogą związać swoją przyszłość z dyplomacją, instytucjami i firmami zagranicznymi oraz z biurami tłumaczeniowymi. Po zakończeniu nauki można również podjąć zatrudnienie w branży turystycznej, agencjach marketingowych i reklamowych oraz we wszystkich miejscach, w których wymagana jest znajomość języków obcych.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku filologie regionów:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku FILOLOGIE REGIONÓW
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia