Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychotraumatologia to propozycja kształcenia, która skupia się na traumatycznych wydarzeniach w życiu człowieka. Studia pozwalają zatem zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu wydarzeń, które mogą wywołać traumę, możliwych reakcji na takie sytuacje, jak również sposobów leczenia zaburzeń wywołanych przez traumy.
Studenci Psychotraumatologii poruszają się po specyficznym obszarze, w którym spotykają się zagadnienia związane z diagnozowaniem, wspomaganiem oraz profilaktyką zaburzeń osób dotkniętych traumą, która może być następstwem rozmaitych doświadczeń, na przykład śmierci bliskiej osoby, przemocy czy wypadku. W procesie kształcenia istotne jest to, że studenci oprócz wiedzy rozwijają także kompetencje ułatwiające prace z ludźmi, poznają specyfikę kontaktu w relacji pomagania, zaznajamiają się z różnymi formami interwencji terapeutycznej oraz uczą się prowadzenia diagnozy psychologicznej.
Jak może wyglądać przyszłość zawodowa? Absolwenci Psychotraumatologii posiadają wiedzę i umiejętności, które razem stanowią przygotowanie do pracy między innymi w: służbie zdrowia, placówkach diagnostyczno- terapeutycznych, placówkach opiekuńczo- wychowawczych, centrach pomocy rodzinie, ośrodkach pomocy społecznej czy służbach mundurowych.