Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Ekonomika transportu to propozycja kształcenia, która oferuje zainteresowanym pozyskanie wiedzy i umiejętności umożliwiających kompleksową analizę i organizowanie procesów logistycznych w przedsiębiorstwach działających na rynku krajowym jak i zagranicznym. Studia pozwalają zapoznać się między innymi z: technicznymi aspektami transportu, bezpieczeństwem drogowym czy systemami informatycznymi w transporcie.
Realizowane w toku studiów zajęcia poświęcone są między innymi: zagadnieniom prawnym w działalności transportowej, funkcjonowaniu rynku usług transportowych, aspektom technicznym i normom działalności transportowej, logistyce transportu zintegrowanego. Oprócz tego, studenci Ekonomiki transportu poruszają się po zagadnieniach: zarządzania, rachunkowości, polityki gospodarczej, organizacji przedsiębiorstwa, zarządzania finansami czy zasad opracowywania biznes planów.
Co po studiach? Jaka kariera zawodowa czeka na absolwentów? Osoby, które ukończyły omawianą ścieżkę kształcenia przygotowani są do podejmowania różnych działań, w tym między innymi: planowania łańcucha dostaw, planowania i tworzenia systemów logistycznych czy zarządzania flotą transportową. Mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach handlowych, firmach transportowych, firmach spedycyjnych czy centrach logistycznych.