BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna - studia podyplomowe możesz podjąć na

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
    Więcej filtrów
    Poziom studiów
    Forma studiów
      Czas trwania
        Uniwersytet Szczeciński

        Uniwersytet Szczeciński

        Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa – specjalność ogólnobiblioteczna - studia podyplomowe

        Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

        Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna - studia podyplomowe
        Rok akademicki 2024/2025
        Forma studiów zjazdy
        Poziom studiów studia podyplomowe

        Uczelnie

        Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna - studia podyplomowe możesz podjąć na | bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna - studia podyplomowe - uczelnie >

        Studia skierowane są do absolwentów studiów wyższych specjalności innych niż bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, którzy chcieliby zdobyć nową wiedzę i umiejętności i wykonywać w przyszłości zawód bibliotekarza.

         

        JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

        W celu rekrutacji na kierunek bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna zwykle wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Kandydaci powinni mieć ukończone studia co najmniej I stopnia. Przeważnie nie jest wymagana wiedza ani doświadczanie, a ze względu na podstawowy charakter studiów kierunek nie jest zalecany osobom wykształconym w tej dziedzinie. Nauka może się wiązać z dodatkowymi opłatami, takimi jak np. czesne. W grupach przeważnie obowiązują limity miejsc, dlatego warto wcześniej sprawdzić harmonogramem rekrutacji.

        *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

         

        szczegółowe wymagania na uczelniach

        JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA?

        Kierunek bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Studenci mogą uczestniczyć w ćwiczeniach odpowiedzialnych za rozwój umiejętności praktycznych oraz wykładach, w których trakcie zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną. Zajęcia prowadzone są zazwyczaj przez wykwalifikowanych nauczycieli akademickich oraz doświadczonych specjalistów np. pracowników bibliotek naukowych. Postępy w nauce mogą być sprawdzane poprzez zaliczenia poszczególnych przedmiotów. Program kierunku może być na bieżąco dostosowywany do potrzeb rynku i tworzony we współpracy z praktykami w dziedzinie bibliotekoznawstwa. Warto zaznaczyć, że studia nie przygotowują do wykonywania zawodu nauczyciela bibliotekarza.

         

        1. Typ i tryb studiów:

        Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna możemy podzielić na:

        1. Typ                                                                   

         

        2. Tryb:

         

        2. Zdobywana wiedza i umiejętności

        Studenci kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna zyskują wiedzę niezbędną do prowadzenia bibliotek. Mogą rozwijać swoje umiejętności pod okiem specjalistów na co dzień zajmującymi się tą dziedziną nauki. Słuchacze mają możliwość zapoznania się z nowoczesnymi systemami biblioteczno-informacyjnymi wykorzystywanymi w różnych placówkach bibliotecznych m.in. naukowych. Mogą także nauczyć się katalogować zbiory w sposób tradycyjny, bez użycia specjalistycznych programów. Często mają także opcję zapoznania się z elektronicznymi metodami ewidencji. W programie mogą być również poruszone kwestie związane z dostępem do e-źródeł. Studenci poznają techniki wyszukiwania wśród zbiorów i stworzonych katalogów, przydatne w codziennej pracy bibliotekarza.

         

        ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA?

        Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

         

        JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA?

        Kierunek bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna przygotowuje absolwentów do pracy w zawodzie bibliotekarza. Osoby, które ukończyły studia, mogą szukać pracy w różnych typach bibliotek m.in. naukowych. W zależności od wielkości placówki mogą zajmować samodzielne stanowiska lub być częścią zespołów odpowiedzialnych za funkcjonowanie organizacji. Mogą także spróbować sił w prowadzeniu biblioteki.

        Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna to m.in.:

        • bibliotekarz

         

        Zobacz inne kierunki humanistyczne

        Filtrowanie
        Województwo
        Poziom studiów

        Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

        Filtrowanie
        Województwo
        Poziom studiów

        Teraz najważniejsze

        kalkulator maturalny

        matura 2025

        arkusze maturalne

        wyniki matur 2024

        rekrutacja na studia

        studia

        kierunki studiów

        studia podyplomowe

         

        Ciekawe

         


        gdzie studiować

         

         

        Komentarze (0)