Socjologia bezpieczeństwa studia - kierunek studiów
Studia na kierunku Socjologia bezpieczeństwa to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.
Studia na kierunku socjologia bezpieczeństwa
Rok akademicki
2024/2025
Forma studiów
stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów
studia I stopnia
Czas trwania
3 lata (studia I stopnia)
Uczelnie
Studia na kierunku socjologia bezpieczeństwa możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | socjologia bezpieczeństwa - uczelnie >
Opis kierunku
Studia na kierunku Socjologia bezpieczeństwa dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. socjologii i bezpieczeństwa w zakresie systemu bezpieczeństwa narodowego, zarządzania kryzysowego, prawa czy politologii.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia na kierunku Socjologia bezpieczeństwaw roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, informatyka, geografia, matematyka, historia, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Studia na kierunku Socjologia bezpieczeństwa dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach administracji samorządowej i rządowej czy jako eksperci ds. socjologii w obronności.
Rekrutacja na studia na kierunek Socjologia bezpieczeństwa wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Socjologia bezpieczeństwa:
język obcy,
matematyka,
informatyka,
geografia,
historia,
WOS.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku socjologia bezpieczeństwa na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek socjologia bezpieczeństwa na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku socjologia bezpieczeństwa na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek socjologia bezpieczeństwa na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Socjologię bezpieczeństwa:
Studia na kierunku Socjologia bezpieczeństwa umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu nauk o bezpieczeństwie i nauk socjologicznych, dotyczącą przede wszystkim istoty, prawidłowości oraz problemów funkcjonowania organizacji, np. instytucji publicznych czy struktur obronności i bezpieczeństwa państwa. Program studiów zakłada, że studenci zdobędą kompetencje w zakresie podejmowania decyzji w sytuacjach kryzysowych, np. konfliktach społecznych albo wojennych czy w czasie katastrof i klęsk żywiołowych.
Studenci kierunku Socjologia bezpieczeństwa mogą też dowiedzieć się, jakie działania podejmować w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa, jak współpracować z organami państwowymi i organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem państwa czy jakie działania podejmować na rzecz środowisk lokalnych i regionalnych. Mają również możliwość zdobycia wiedzy o bezpieczeństwie Polski i Unii Europejskiej oraz zapoznania się z ich prawnymi, socjologicznymi czy historycznymi podstawami.
Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Socjologia bezpieczeństwa: siły zbrojne w systemie bezpieczeństwa, prawne instrumenty socjologii bezpieczeństwa, siły zbrojne wybranych państw.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU SOCJOLOGIA BEZPIECZEŃSTWA?
Socjologia bezpieczeństwa to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. socjologii i bezpieczeństwa, teorii sztuki wojennej, zarządzania kryzysowego czy nauk o zarządzaniu.
Kierunki studiów takie jak Socjologia bezpieczeństwa dają studentom możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i umiejętności praktycznych, np. poprzez udział w praktykach zawodowych czy warsztatach z zewnętrznymi podmiotami.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Socjologia bezpieczeństwa możemy podzielić na:
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU SOCJOLOGIA BEZPIECZEŃSTWA?
Studia na kierunku Socjologia bezpieczeństwa trwają 3 lata (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU SOCJOLOGIA BEZPIECZEŃSTWA
Studia na kierunku Socjologia bezpieczeństwa dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach administracji samorządowej i rządowej, jednostkach organizacyjnych Sił Zbrojnych RP, służbach mundurowych, organizacjach pozamilitarnych czy jako eksperci ds. socjologii w obronności.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Socjologia bezpieczeństwa:
jednostki administracji samorządowej i rządowej,
jednostki organizacyjne Sił Zbrojnych RP,
służby mundurowe,
organizacje pozamilitarne,
ekspert ds. socjologii w obronności.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
ul. Różana 17A,
61-577 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCfrvDjdbBEcRrivuGR14ZRghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/927e4-wsjo-studia-poznan.jpgWyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu