Sprzedaż i marketing

Sprzedaż i marketing

Dodaj do ulubionych

Sprzedaż i marketing studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Sprzedaż i marketing to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.

Studia na kierunku sprzedaż i marketing
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku sprzedaż i marketing rozpocznie się 15 marca 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | sprzedaż i marketing - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności sprzedaż i marketing możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | sprzedaż i marketing - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Sprzedaż i marketing dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. komunikacji biznesu, marketingu internetowego, sprzedaży internetowej czy badań marketingowych.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Sprzedaż i marketing dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako specjaliści ds. marketingu internetowego, copywriterzy, specjaliści ds. komunikacji czy ds. e-commerce.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Sprzedaż i marketing wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego. W regulaminie nie zostały jednak wskazane konkretne wymagane przedmioty maturalne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SPRZEDAŻ I MARKETING

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Sprzedaż i marketing stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku sprzedaż i marketing

Sprzedaż i marketing - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Sprzedaż i marketing studia niestacjonarne

Sprzedaż i marketing studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Sprzedaż i marketing studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku sprzedaż i marketing

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Sprzedaż i marketing:

Studia na kierunku Sprzedaż i marketing umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. gromadzenia, analizowania oraz wykorzystywania informacji, przeprowadzania badań marketingowych czy tworzenia planów marketingowych. Mogą także zapoznać się z działaniami z zakresu polityki produktu, ceny, dystrybucji i promocji oraz stosowanymi w tym celu metodami i narzędziami, w tym mediami społecznościowymi.

W zależności od wybranej specjalności, studenci kierunku Sprzedaż i marketing mogą też nauczyć się prowadzić sklep internetowy, zapoznać się z prawno-finansowymi uregulowaniami handlu internetowego czy zdobyć umiejętności w zakresie oceny firm konkurencyjnych i szacowania cen za usługi. Mają również możliwość zapoznania się z rodzajami marketingu internetowego, zdobyć umiejętność tworzenia reklam internetowych czy zdobyć wiedzę i umiejętności dotyczące optymalizacji i pozycjonowania.

Program studiów zakłada, że studenci zdobędą także wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania, ekonomii, psychologii społecznej, promocji czy prawa gospodarczego.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Sprzedaż i marketing: budżetowanie marketingowe, warsztat budowy sklepu internetowego, content marketing.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU SPRZEDAŻ I MARKETING?

Sprzedaż i marketing to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. marketingu internetowego, komunikacji biznesu, mechanizmów procesu sprzedaży, systemów zarządzania sprzedażą i relacjami z klientami.

Kierunki studiów takie jak Sprzedaż i marketing dają studentom możliwość wyboru specjalności, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Sprzedaż i marketing możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU SPRZEDAŻ I MARKETING?

Studia na kierunku Sprzedaż i marketing trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU SPRZEDAŻ I MARKETING

Studia na kierunku Sprzedaż i marketing dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako copywriterzy, specjaliści ds. contentu, ds. obsługi klienta, ds. e-commerce, a także jako e-commerce managerowie, specjaliści ds. sprzedaży internetowej, ds. rozwoju treści, social media managerowie. Mogą znaleźć zatrudnienie również w działach marketingu i public relations, a także w agencjach marketingowych, reklamowych i PR.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Sprzedaż i marketing:

 • copywriter,
 • specjalista ds. contentu,
 • specjalista ds. obsługi klienta,
 • specjalista ds. e-commerce,
 • e-commerce manager,
 • specjalista ds. sprzedaży internetowej,
 • specjalista ds. rozwoju treści,
 • social media manager,
 • działy marketingu i public relations,
 • agencje marketingowe, reklamowe i PR.

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SPRZEDAŻ I MARKETING

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Drzwi Otwarte Wydziału Filologicznego https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie