Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Prawo w administracji to propozycja kształcenia, która pozwala dokładnie poznać zasady działania administracji, zawiłości prawne oraz przepisy, procedury, jak również zasady współpracy z urzędami czy jednostkami administracyjnymi.
W toku kształcenia osoby wybierające tę ścieżkę studiowania poruszają się po zagadnieniach: prawa podatkowego, opracowywania dokumentacji dotyczącej zamówień publicznych, systemu zamówień publicznych w prawie polskim i Unii Europejskiej, prawa ochrony środowiska, prawa rodzinnego i opiekuńczego, funkcjonowania samorządu terytorialnego, prawa urzędniczego czy zarządzania mieniem publicznym. Z racji tego, że Prawo w administracji jest częścią znacznie bogatszego programu studenci zaznajamiają się także z: prawem międzynarodowym, mediacjami sądowymi, postępowaniem karnym czy postępowaniem cywilnym.
Co po studiach? Absolwenci Prawa w administracji przygotowani są do podjęcia wybranej aplikacji, ale również do rozpoczęcia pracy między innymi w: administracji rządowej, administracji samorządowej, instytucjach i organizacjach niepublicznych, firmach i przedsiębiorstwach czy organizacjach pozarządowych.