Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychologia komunikacji to propozycja kształcenia, w której spotykają się liczne zagadnienia dotyczące efektywnego komunikowania się we współczesnym świecie oraz barier i problemów występujących w komunikacji. Realizowane zajęcia poświęcone są między innymi: praktycznym modelom komunikacji, psychologii wpływu społecznego, psychologii kłamstwa czy komunikacji w trudnych sytuacjach.
Osoby wybierające Psychologię komunikacji rozwijają kompetencje stanowiące podstawę do skutecznego radzenia sobie w kontaktach z innymi i funkcjonowania w różnego rodzaju relacjach międzyludzkich, w tym między innymi: międzypokoleniowych, międzykulturowych czy zawodowych. Ponadto, nabywają zdolności asertywnego wyrażania poglądów, rozwiązywania konfliktów oraz wykorzystywania różnych strategii autoprezentacji.
Posiadając gruntowaną wiedzę na temat psychologii komunikacji można znaleźć zatrudnienie w roli specjalisty do spraw komunikacji, specjalisty public relations, eksperta do spraw komunikacji wewnętrznej, trenera czy konsultanta.