Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Wsparcie dziecka i rodziny to propozycja kształcenia, dzięki której można zdobyć konkretną wiedzę, liczne umiejętności oraz cenne kompetencje społeczne, które razem stanowią praktyczne przygotowanie do pełnienia funkcji opiekuńczych, wychowawczych oraz podejmowania innych działań pomocowych na rzecz dziecka i rodziny.
W toku kształcenia studenci Wsparcia dziecka i rodziny poznają współczesne nurty pomocy dzieciom i młodzieży z trudnościami w rozwoju, zagadnienia prawne z elementami etyki w pracy z dzieckiem i rodziną, zasady diagnozy warunków rozwoju dziecka w środowisku rodzinnym i pozarodzinnym, narzędzia pracy z ofiarą przemocy, zasady współpracy rodziny z instytucjami pomocowymi i organizacjami pozarządowymi czy też metody wspierania rozwoju dziecka w kontakcie indywidualnym.
Co po studiach? Jakie perspektywy zawodowe rozpościerają się przed absolwentami tej ścieżki kształcenia? Absolwenci posiadają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne, dzięki którym mogą podjąć pracę między innymi w: świetlicach środowiskowych, ogniskach wychowawczych, placówkach opiekuńczo- wychowawczych, placówkach socjalizacyjnych, ośrodkach interwencyjnych, placówkach pomocy społecznej, hospicjach czy placówkach wychowania pozaszkolnego.