Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Zarządzanie pozamilitarnym przygotowaniem obronnym to propozycja kształcenia, której program skupiony jest na pozamilitarnym systemie obronności państwa, odgrywającym istotną rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa państwa. Studenci poznają uwarunkowania formalnoprawne pozamilitarnych przygotowań obronnych, historyczne uwarunkowania pozamilitarnych przygotowań obronnych, zasady ochrony obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa, a także podmioty uczestniczące w procesie pozamilitarnych przygotowań obronnych.
Istotnym elementem kształcenia jest także nabywanie jasno określonych umiejętności. Studenci tej ścieżki kształcenia rozwijają umiejętności przede wszystkim w zakresie: przygotowywania systemu kierowania bezpieczeństwem państwa na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i gminnym, przygotowywania i wykorzystywania podmiotów leczniczych na potrzeby obronne państwa, przygotowywania transportu i infrastruktury transportowej, jak również tworzenia szkolenia obronnego w państwie oraz kontroli i audytu zadań związanych z pozamilitarnymi przygotowaniami obronnymi.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci Zarządzania pozamilitarnym przygotowaniem obronnym przygotowani są do pracy w sektorze szeroko pojętego bezpieczeństwa.