Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Stare Miasto,
Nowy Sącz •
ul. Jana Długosza 5
Szkoła publiczna
Przedmioty rozszerzone:
język polski, język angielski, matematyka, chemia, biologia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, informatyka, wiedza o społeczeństwie
Języki obce: angielski, niemiecki, francuski
Centrum,
Nowy Sącz •
ul. Stefana Żeromskiego 16
Szkoła publiczna
Przedmioty rozszerzone:
język polski, język angielski, matematyka, chemia, biologia, fizyka, geografia, historia, informatyka
Języki obce: angielski, niemiecki
Centrum,
Nowy Sącz •
ul. Grodzka 34
Szkoła publiczna
Przedmioty rozszerzone:
język polski, język angielski, biologia
Języki obce: angielski, francuski
Nowy Sącz •
ul. Nadbrzeżna 77
Szkoła publiczna
Centrum,
Nowy Sącz •
ul. Jagiellońska 84
Szkoła publiczna
Przedmioty rozszerzone:
język polski, język angielski, język niemiecki, matematyka, chemia, biologia, fizyka, geografia, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie
Języki obce: angielski, niemiecki, francuski
Centrum,
Nowy Sącz •
ul. Szczęsnego Morawskiego 2
Szkoła publiczna
Przedmioty rozszerzone:
język polski, język angielski, chemia, biologia, geografia, historia, historia sztuki
Języki obce: angielski, niemiecki, francuski
Nowy Sącz •
ul. Bolesława Limanowskiego 4
Szkoła publiczna
Osiedle "Szujskiego",
Nowy Sącz •
ul. Królowej Jadwigi 29
Szkoła publiczna
Przedmioty rozszerzone:
język polski, język angielski, chemia, biologia, geografia, informatyka, wiedza o społeczeństwie
Języki obce: angielski, niemiecki
Nowy Sącz •
ul. Stefana Żeromskiego 16
Szkoła publiczna
Nowy Sącz •
ul. Królowej Jadwigi 29
Szkoła publiczna
Jeśli właśnie stoisz przed wyborem szkoły średniej i planujesz dalszą edukację w Nowym Sączu to... masz w czym wybierać! Osiem liceów ogólnokształcących oferuje liczne profile klas, zarówno artystyczne jak i te ścisłe i przyrodnicze. Tak bogata oferta sprawia, że z pewnością uda Ci się znaleźć coś dla siebie. Jednak decyzja ta nie będzie prosta, bo spośród tak wielu możliwości, wybranie tej odpowiedniej szkoły i klasy może okazać się nie lada wyzwaniem! Przeczytaj poniższy tekst, może on pomoże Ci w dokonaniu wyboru.
Klasyczne klasy humanistyczne z rozszerzonym językiem polskim, historią wiedzą o społeczeństwie i językami obcymi- to w swojej ofercie mają prawie wszystkie szkoły. Na taki profil powinny zdecydować się osoby interesujące się naukami humanistycznymi i planujące związać z nimi swoją przyszłość. Dziennikarstwo, prawo, stosunki międzynarodowe, filologia- to tylko kilka kierunków, na które decydują się absolwenci klas humanistycznych. Jeśli chciałbyś dokładniejszego ukierunkowania już na etapie liceum, to polecamy Ci klasy o profilach dziennikarskich, dziennikarsko-filmowych czy też prawnych. Oprócz podstawowych przedmiotów, uczniowie tych klas uczestniczą w licznych zajęciach dodatkowych, które są związane z wybranym profilem klasy. Dla miłośników sztuki, malarstwa i fotografii doskonałym rozwiązaniem będzie klasa plastyczno-fotograficzna. Jako jej absolwent, będziesz mógł spróbować swoich sił na uczelni artystycznej.
Interesuje Cię psychologia? A może fascynują Cię zagadnienia związane ze społeczeństwem? III LO może sprostać Twoim oczekiwaniom. Klasa społeczno-prawna lub psychologiczno-społeczna to miejsce dla osób, które w przyszłości chcą kontynuować nauką na kierunkach takich jak psychologia, socjologia, pedagogika, praca socjalna itp. VI LO proponuje klasę psychologiczno-językową, w której oprócz rozwijania wiedzy na temat tajników ludzkiego umysłu, będziesz mógł podszlifować swoją znajomość języków obcych.
Najbardziej pożądanymi osobami na współczesnym rynku pracy są inżynierowie. Jeśli nauka matematyki i fizyki nie sprawia Ci kłopotów, to możesz być jednym z nich! Władze szkół średnich doskonale wiedzą, jakie wykształcenie zapewnia dobrą i pewną pracę i na podstawie tego tworzą odpowiednie profile klas. Klasa politechniczna, matematyczno-fizyczna, informatyczna- to tam kształcą się przyszli studenci kierunków ścisłych. Sprawdź dokładną ofertę klas z rozszerzoną matematyką i fizyką. Jest ich naprawdę sporo.
Planujesz studia na uczelni medycznej? W takim razie będziesz musiał zdawać na maturze rozszerzoną biologię i chemię. Medycyna, ratownictwo medyczne, farmacja, analityka medyczna- to kierunki niezwykle wymagające, na które niełatwo się dostać. Warto zapewnić sobie dobre przygotowanie już na etapie liceum. Nauka w klasie biologiczno-chemiczne lub ratowniczo-medycznej może okazać się niezwykle pomocna.
Jeśli marzy Ci się praca w służbach mundurowych, to najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wybór IX LO! Nie wyobrażasz sobie spędzania całych dni w szkolnej ławce? Świetnie trafiłeś! Jako uczeń klasy mundurowej będziesz uczestniczył w licznych zajęciach dodatkowych. Strzelanie, musztra oraz zajęcia poprawiające sprawność fizyczną- to wszystko czeka Cię w IX LO. Możesz wybrać spośród trzech klas mundurowych tą, która najbardziej Cię interesuje. Sprawdź dokładną ofertę tej szkoły i sam zdecyduj.
Nie udało Ci się znaleźć nic dla siebie, mimo tak bogatej oferty? Dobór przedmiotów rozszerzonych Ci nie odpowiada? Bez obaw, to też przewidziano i utworzono klasę, w której uczeń samodzielnie wybiera przedmioty rozszerzone. Polecamy Ci jednak spróbować wybrać coś dla siebie spośród zaproponowanych profili klas. Liczne dodatkowe zajęcia związane z obranym kierunkiem pozwolą Ci na znacznie większy rozwój i ułatwią start na uczelni wyższej.
Ja się załamałam. Nie mogę uciec od języka niemieckiego chyba zacznę śpiewać rotę.
Ile punktów do ekonoma klasa menadżersko-ekonomiczna?
Jak dużo punktów trzeba mieć, aby dostać się do 2Lo na profil mat-geo-ang?
Ile trzeba mieć punktów, żeby dostać się do VI LO do klasy dziennikarsko - filmowej z edukacją medialną - rozszerzony język polski, język angielski, historia?
ile trzeba mieć punktów jeśli chce dostać się do : I LO im. Jana Długosza na prof. mat-inf / 1g / II LO im. Marii Konopnickiej na prof. mat-fiz-ang / 1a,1c / ELO im. Jana III Sobieckiego na prof. architektura i sztuka / ZS nr.1 im.Komisji Edukacji Narodowej na prof. kl.politechniczna /
ile trzeba mieć punktów jeśli chce dostać się do : I LO im. Jana Długosza na prof. mat-inf / 1g II LO im. Marii Konopnickiej na prof. mat-fiz-ang / 1a,1c ELO im. Jana III Sobieckiego na prof. architektura i sztuka ZS nr.1 im.Komisji Edukacji Narodowej na prof. kl.politechniczna
jest w Nowym Sączu LO z hiszpańskim?
ile ttzeba miec punktów do zs nr1 na gastronoma
ile trzeba mieć punktów, żeby dostać się do II LO na matgeoang
Ile punktów trzeba na biol chem do któregoś z lo w nowym sączu
V LO chyba 120-130
Ile punktów na biol-chem do 5lo?
Ile punktów trzeba uzyskać, aby przejsc do technikum elektryczne na mechatronika
Czy jak pójdę na pol-geo-ang moge iść później na medycynę?
sprawdź jakie są wymagania na poszczególnych kierunkach medycznych: https://www.otouczelnie.pl/artykul/472/Studia-medyczne
ile punkcików do II na mat-fiz 8 klasa :))))
ile ósmoklasista ma mieć punktów żeby dostać się do klasy j.pol, wos, historia w liceum nr1 w Nowym Sączu
Minimum 140 punktów.
Ile trzeba mieć punktów żeby dostać się do klasy bio-chem?
Kiedy są dni otwarte w liceach?
Ile trzeba mieć punktów do III liceum?
Wie ktoś z was ile potrzeba punktow, by dostac sie do klasy biol chem do I liceum w Nowym Saczu?
Z tego co wiem 150, tak przynajmniej dyrektor mówił.
jeżeli pójdę na humanistyczne to czy będę mogą być później nauczycielkom
zanim sie wybierzesz na ten kierunek przydałaby sie dobra ortografia ;)