Geowizualizacja historyczna i archeologiczna – kierunek studiów
Studia na kierunku geowizualizacja historyczna i archeologiczna to studia licencjackie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.
Studia na kierunku geowizualizacja historyczna i archeologiczna
Studiana tym kierunku są interdyscyplinarne i łączą nowoczesne technologie geoinformacyjne z badaniami historycznymi oraz archeologicznymi. Celem tego kierunku jest wykorzystanie narzędzi geowizualizacji do nauki analizy, rekonstrukcji i interpretacji danych związanych z przeszłością ludzką. Studenci uczą się różnych technologii geowizualizacji, podstawowych narzędzi i metod tworzenia wizualizacji przestrzennych, w tym użycia oprogramowania GIS i CAD. Poznają też zaawansowane techniki obsługi GIS, analizy danych przestrzennych, tworzenia map tematycznych.
Praca po studiach
Absolwenci mogą pracować w instytucjach badawczych i naukowych, zajmując się badaniami oraz analizą danych archeologicznych i historycznych. W muzeach czy ośrodkach kultury zajmą się tworzeniem wystaw, rekonstrukcją historyczną oraz analizą eksponatów. Odnajdą się też w firmach geoinformacyjnych i technologicznych jako specjaliści GIS, analitycy danych przestrzennych i projektanci wizualizacji 3D.
Rekrutacja na studiana tym kierunku uwzględnia wyniki uzyskane na maturze z WOS-u, historii, języka łacińskiego i kultury antycznej, historii sztuki lub geografii.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku geowizualizacja historyczna i archeologiczna na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Geowizualizacja historyczna i archeologiczna - jakie przedmioty zdawać na maturze
Podczas rekrutacji na kierunek geowizualizacja historyczna i archeologiczna na większości
uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne:
geografia, historia, historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia
wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek geowizualizacja historyczna i archeologiczna na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku geowizualizacja historyczna i archeologiczna na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek geowizualizacja historyczna i archeologiczna na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak wyglądają studia na kierunku geowizualizacja historyczna i archeologiczna?
Kierunki studiówobejmujące tę tematykę łączą elementy geoinformacji, historii i archeologii, skupiając się na wykorzystywaniu nowoczesnych technologii do analizy i rekonstrukcji danych dotyczących przeszłości.
Studenci poznają podstawowe techniki i narzędzia geowizualizacji, w tym oprogramowanie GIS. W programie uwzględniono też wprowadzenie do metodologii badań archeologicznych, analizy materiałów i artefaktów.
Poza tym uczestnicy zapoznają się z zaawansowanymi metodami pozyskiwania danych z obrazów lotniczych i satelitarnych. Uczą się technik tworzenia modeli 3D, rekonstrukcji przestrzennej i interpretacji danych historycznych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku geowizualizacja historyczna i archeologiczna możemy podzielić na:
Absolwenci znają zaawansowane narzędzia GIS do analizy i wizualizacji danych przestrzennych, tworzenia map tematycznych oraz analiz przestrzennych. Obsługują sprzęt i oprogramowanie do fotogrametrii i teledetekcji, pozyskując i analizując zdjęcia lotnicze i satelitarne w kontekście badań archeologicznych.
Wyróżnia ich umiejętność analizy danych przestrzennych, interpretacji wyników w kontekście historycznym i archeologicznym, a także tworzenia zestawień i raportów analiz. Znają techniki rekonstrukcji przestrzennej i wizualnej historycznych obiektów oraz krajobrazów na podstawie dostępnych danych i badań.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia na kierunku geowizualizacja historyczna i archeologiczna?
Studia na kierunku geowizualizacja historyczna i archeologiczna trwają 3 lata (studia licencjackie).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jaka praca po studiach na kierunku geowizualizacja historyczna i archeologicz-na?
Absolwenci mogą pracować w roli specjalistów do spraw GIS, którzy pracują nad projektami badawczymi, wykorzystując zaawansowane technologie GIS do analizy i wizualizacji danych przestrzennych.
Jako kuratorzy wystaw będą odpowiadać za tworzenie oraz zarządzanie wystawami muzealnymi związanymi z historią i archeologią, wykorzystując technologie geowizualizacji do prezentacji wyników badań.
Odnajdą się też na stanowisku specjalisty do spraw rekonstrukcji historycznej, który tworzy wizualizacje i modele 3D historycznych obiektów, a także krajobrazów wykorzystywanych w muzeach.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku geowizualizacja historyczna i archeologiczna
specjalista do spraw GIS,
kurator wystaw,
specjalista do spraw rekonstrukcji historycznej,
analityk GIS,
specjalista do spraw planowania przestrzennego,
konsultant do spraw ochrony dziedzictwa kulturowego.
Absolwenci mają więc wiele możliwości kariery, które łączą technologie z badaniami nad przeszłością, w różnych środowiskach i branżach.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
ul. Różana 17A,
61-577 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCfrvDjdbBEcRrivuGR14ZRghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/927e4-wsjo-studia-poznan.jpgWyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu