Akwakultura – biznes i technologie
Gdańsk, Gdynia, Sopot
Pokaż
Studia na kierunku akwakultura - biznes i technologie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia na kierunku akwakultura - biznes i technologia | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku akwakultura - biznes i technologia możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | akwakultura - biznes i technologia - uczelnie >
Opis kierunku
Akwakultura – biznes i technologie to innowacyjny kierunek stworzony z myślą o studentach, którzy dostrzegają potencjał płynący z mądrego zarządzania środowiskiem wodnym. W trakcie nauki poznawać będą więc zagadnienia z planowaniem rozwoju czy ekonomią i nauczą się, jak zdobycze te odnosić do nauk przyrodniczych, które ściśle związane są z akwakulturą.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku akwakultura - biznes i technologie najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biolgia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, język obcy, geografia, matematyka.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Ten kierunek studiów ma praktyczny charakter, dzięki czemu studenci będą potrafili pozyskaną wiedzę wykorzystywać podczas codziennych aktywności zawodowych. Po zakończeniu nauki mogą ubiegać się o zatrudnienie w firmach i laboratoriach, zajmujących się akwakulturą, a także w różnorodnych podmiotach administracyjnych związanych z tym obszarem działalności.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku akwakultura - biznes i technologie:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku akwakultura - biznes i technologia: historia i rozwój akwakultur, hydrofizyka z elementami hydrauliki, rozród i wylęgarnictwo ryb, choroby i dobrostan ryb, hydrochemia.
Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku akwakultura – biznes i technologie? Edukacja związana z pierwszym członem składającym się na nazwę kierunku da ci gruntowną wiedzę na temat organizmów wodnych – dowiesz się o optymalnych warunkach ich życia, zapotrzebowaniach żywieniowych i zależnościach, jakie łączą je z resztą systemu wodnego.
Nauczysz się hodowli roślinnych i zwierzęcych organizmów żyjących zarówno w słodkich, jak i słonych zbiornikach wodnych celem pozyskania z nich żywności i produktów wykorzystywanych przez człowieka.
Posiądziesz wiedzę z zakresu chemicznej analizy składu wody. Dzięki umiejętności korygowania niekorzystnych dla danego gatunku parametrów wody, będziesz w stanie założyć własny zbiornik, który stanie się idealnym środowiskiem rozwoju wybranych przez ciebie organizmów.
Biznesowy aspekt kierunku wprowadzi cię w świat handlu wyhodowanymi zwierzętami, poznasz tajniki negocjacji i skutecznej sprzedaży. Wiedza technologiczna pozwoli ci na wdrożenie maszyn usprawniających proces hodowli zwierząt, ich badania oraz analizy.
W programie studiów na kierunku akwakultura - biznes i technologie znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek akwakultura – biznes i technologia zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk przyrodniczych i biologicznych.
Studia na kierunku akwakultura - biznes i technologie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma
Powyższe studia można realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych.
Program nauczania na kierunku akwakultura – biznes i technologia będzie oscylował głównie wokół nauk przyrodniczych i biologicznych. Studenci będą mieli okazję korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów, w której znajdą się następujące przedmioty:
W czasie studiów zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat technologii oczyszczania wód i szeroko pojętej ekologii. W programie przewidziano także realizacje przedmiotów związanych z gospodarką czy naukami społecznymi.
W czasie studiów na kierunku akwakultura – biznes i technologia zdobędziesz również cenne umiejętności praktyczne. W planie znajdzie się wiele warsztatów oraz laboratoriów badawczych, na których rozwiniesz swoje kompetencje z obszaru akwakultury i biologii.
Ponadto, wszyscy kandydaci będą zobowiązani do odbycia kilkumiesięcznych praktyk, na których zdobędą doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
Podobno dna mórz i oceanów wciąż pozostają dla badaczy tajemnicą porównywalną do tych, jakie kryje kosmos. Zbiorniki wodne przez swoją obszerność, niedostępność i wielkie ryzyko związane z eksploracją nie są łatwym polem do badań i stanowią wielkie wyzwanie dla odkrywców.
Mało kto odważył się zanurkować tak głęboko, żeby mieć możliwość poznania życia organizmów wodnych egzystujących na samym dnie, nie wspominając o pozyskaniu ich do hodowli. Jesteś miłośnikiem przyrody z zachwytem podziwiającym wszystkie akwaria w zasięgu wzroku? Zastanawiałeś się, jaką korzyść ze zwierząt wodnych mogą czerpać ludzie?
Zawsze charakteryzowała cię niesamowita ciekawość otaczającego świata, a przede wszystkim życia i hodowli organizmów wodnych? Fascynują cię obszary nieodkryte nigdy przedtem przez żadnego człowieka? Nigdy nie mogłeś podjąć decyzji, czy chciałbyś zająć się odkrywaniem tajemnic zatopionych na dnie wód, pójść ścieżką biznesu, czy może wykonywać zawód związany z nowoczesnymi technologiami?
Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to studia na kierunku akwakultura – biznes i technologie są stworzone dla ciebie. Łączą one bowiem wszystkie wymienione dziedziny nauki tworząc z nich świetnie działającą, uzupełniającą się wzajemnie całość.
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek akwakultura - biznes i technologie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku akwakultura - biznes i technologie trwają 3 lata (studia I stopnia).
Studia pierwszego stopnia na kierunku akwakultura – biznes i technologia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku akwakultura – biznes i technologie? Zakres możliwości jest dość wąski, jednak nie umniejsza to ciekawości i wartościowości tego obszaru. Będziesz mógł pracować w laboratoriach badawczych zajmujących się akwakulturą.
Jeśli zechcesz, staniesz się pracownikiem firm, których zadaniem jest nadzór prawidłowości w zakresie handlu organizmami wodnymi. Po studiach z powodzeniem otworzysz własny biznes akwarystyczny.
Absolwent kierunku akwakultura – biznes i technologie znajdzie zatrudnienie w/jako:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Akwakultura - biznes i technologia
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
Polecam! Mi też nie udało się odstać na Oceanografie i skończyłam ten kierunek. Było warto!
Bardzo ciekawy kierunek na którym jest znacznie więcej o rybach niż na Oceanografii, będąc atrakcyjną alternatywą dla tego kierunku. Kształcenia jest bardzo zbliżone do tego na kierunku Oceanografia lecz profil studiów jest dużo bardziej praktyczny. Przez to że jest nieduży limit miejsc na kierunek, wynoszący 35 osób łatwo jest znaleźć pracę po tym kierunku, aczkolwiek trzeba się liczyć z tym iż praca znajduje poza miastem. Mi nie udało się dostać na Oceanografię i poszedłem na Akwakulturę no i musze powiedzieć że było warto. Polecam