Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie

Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie

Dodaj do ulubionych

Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie to studia, które stanowią aktywną odpowiedź na zmiany dotykające funkcjonowanie współczesnych przedsiębiorstw czy instytucji administracyjnych. To bowiem dynamiczny rozwój technologii wpływa na kształtowanie środowiska biznesowego. Studenci uczą się więc, jak wykorzystywać narzędzia wspierające cyfrową transformację.

Wykształcenie, jakie studenci otrzymają podczas nauki, będzie mieć więc charakter praktyczny i opierać się będzie na zdobyczach płynących z nowatorskich rozwiązań IT. Korzystanie z chmury obliczeniowej, analiza zbiorów danych Big Data czy wielokanałowe modele dystrybucji – to między innymi te zagadnienia poznają studenci. Po zakończeniu nauki absolwenci znajdą zatrudnienie w firmach o różnorodnych profilach działalności.

Co zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • geografia,
 • historia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE STUDIA I STOPNIA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się jako student kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie? Posiądziesz gruntowną i usystematyzowaną wiedzę z zakresu tworzenia baz danych, ich analizowania i modyfikowania.

Dowiesz się, jak obsługiwać programy komputerowe niezbędne do analizowania danych. Praca nad ogromną ilością danych, tak zwaną Big Data, dzięki opanowaniu podstawowej umiejętności kodowania, przestanie być dla ciebie abstrakcją.

Nauczysz się modelowania i eksploracji procesów biznesowych, poznasz aplikacje i usługi IT ułatwiające pracę w sferze cyfryzacji biznesu. Zagłębisz tajniki bezpieczeństwa cyfrowego i ochrony tak zwanych danych wrażliwych. 

Jednak zanim to wszystko, przygotuj się na solidne przeszkolenie z matematyki i teoretyczną naukę programowania poprzez tworzenie algorytmów w zeszycie oraz zagłębienie wiedzy z zakresu budowy komputera i sieci internetowych – bez tych podstaw nie będziesz mógł stać się w pełni kompetentny w przyszłym zawodzie.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • posługiwania się fachową terminologią informatyczną
 • znajomości wybranych języków programowania
 • pracy z ogromną ilością danych Big Data
 • automatyzacji procesów biznesowych
 • bezpieczeństwa cyfrowego
 • modelowania i eksploracji modeli biznesowych
 • cyfryzacji aplikacji i usług

Jak wyglądają studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie?

 

1. Typ i tryb studiów

Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie to kierunek, który można realizować tylko w trybie stacjonarnym. Będzie to idealny wybór dla osób które chcą i mogą w pełni poświęcić się nauce.

 

Studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

W tym przypadku zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Studenci, którzy aplikują na kierunek cyfryzacja i zażądanie danymi w biznesie zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program studiów na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie został w pełni dostosowany do realiów zmieniającej się rzeczywistości.

Studenci będą mieli okazję poznać nowoczesne modele biznesowe i zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu informatyki i nowoczesnych technologii.

W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 

 • transformacja cyfrowa biznesu
 • aplikacje i usługi IT w cyfryzacji biznesu
 • business Intelligence
 • ochrona danych i bezpieczeństwo cyfrowe

 

Jako student zagłębisz się także w meandry technologii analizy dużych zbiorów danych Big Data, która jest obecnie stosowana w większości dużych i znaczących biznesów.

Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez pracowników naukowych oraz praktyków biznesu, którzy podzielę się z tobą swoją wiedzę i wieloletnim doświadczeniem.

 

3. Nabywane umiejętności

Program kształcenia zakłada realizacje wielu ciekawych warsztatów, dzięki którym wykształcisz cenne umiejętności praktyczne, co z pewnością zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student, poznasz nowoczesne techniki zarządzania różnymi aspektami biznesu i nauczysz się wdrażać je praktyce.

Co więcej, zyskasz umiejętność obsługi nowoczesnych programów i narzędzi informatycznych wykorzystywanych w krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstwach. W czasie studiów rozwiniesz także kompetencje miękkie, takie jak zdolności komunikacyjne i interpersonalne, a także umiejętność negocjacji i pracy zespołowej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Współczesne środowisko biznesowe oparte jest na najnowocześniejszych technologiach przechowywania i przetwarzania danych. Trudno wyobrazić sobie poprawnie funkcjonujący biznes jakiejkolwiek branży bez udziału komputerów z dostępem do Internetu.

Cyfrowe transformacje aplikacji i usług umożliwiają przeprowadzanie analizy ogromnej ilości danych, co w przypadku dużych działalności jest niezbędne do ich istnienia.

Studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu na wykwalifikowanych pod kątem pracy z systemami informatycznymi opartymi na cyfryzacji analityków baz danych oraz informatyków.

Jeśli w swojej przyszłej pracy chciałbyś połączyć wszechstronne zainteresowania z dziedzin nauk o zarządzaniu, innych nauk społecznych oraz zamiłowanie do przedmiotów ścisłych, studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

 

5. Gdzie studiować cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku cyfryzacja i zarządzaniedanymi w biznesie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Kierunek cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie dostępny jest jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Studenci, którzy zdecydują się na tę opcję, na naukę będą musieli poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata, dzięki któremu będziesz mógł kontynuować kształcenie na studiach magisterskich lub podjąć pracę zawodową.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie? Jako, że studia te oscylują wokół branży IT, która w obecnych czasach jest jedną z najlepiej prosperujących i opłacalnych gałęzi nauki, zdobędziesz przyszłościową, rozwojową i zapewniającą wysokie wynagrodzenie pracę.

Będziesz mógł zostać specjalistą do spraw zarządzania informacją, analitykiem danych i raportów medialnych, czy specjalistą do spraw zastosowań informatyki.

Jeśli w kręgu twoich zainteresowań leżą media i reklama, możesz zająć się analityką mediów społecznościowych pod kątem najczęściej umieszczanych treści i preferencji użytkowników.

 

Absolwent kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • specjalista do spraw zarządzania informacją
 • programista
 • analityk danych i raportów medialnych
 • specjalista do spraw zastosowań informatyki
 • analityk mediów społecznościowych

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE

Komentarze (0)