Stosowana psychologia zwierząt
Warszawa
Pokaż
Studia na kierunku Stosowana psychologia zwierząt to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie niestacjonarnym | stosowana psychologia zwierząt - uczelnie >
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku stosowana psychologia zwierząt: etologia, podstawy neurobiologii, psychologia poznawcza, propedeutyka medycyny weterynaryjnej, etologia zwierząt domowych.
W jaką wiedzę i umiejętności uposażą cię studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt? Zanim rozpoczniesz kształcenie pod kątem zwierzęcego psychologa, poznasz teorię fizjologii i anatomii najpopularniejszych istot domowych, aby móc wykluczyć organiczne podłoże nieprawidłowości w ich zachowaniu.
Późniejszy etap nauki będzie oscylował głównie wokół praktyki i zajęć warsztatowych, podczas których nauczysz się różnorakich technik szkolenia psów metodami pozytywnymi oraz poznasz dogłębnie kocią naturę w celu zrozumienia przekazów, jakie chcą dać ludziom pod postacią zachowań rozumianych jako złe przez właścicieli.
Nauczysz się technik i metod diagnozowania nieprawidłowości organicznych mających wpływ na zachowanie oraz zrozumiesz jak postępować ze zwierzętami agresywnymi i nadmiernie lękliwymi. Studia nauczą cię także efektywnego porozumiewania się z właścicielami zwierzaków, którzy są niejednokrotnie cięższymi przypadkami niż ich pupile.
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
1. Tryb i typ studiów
Stosowaną psychologię zwierząt możesz podjąć w trybie niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na studia niestacjonarne, twoja nauka będzie odbywała się jedynie w niektóre weekendy, zgodnie z odgórnie ustalonym harmonogramem danej uczelni. Pamiętaj, że taka opcja wiąże się z pewnymi opłatami, których wysokość poznasz, zgłębiając regulamin wybranej uczelni wyższej.
Studia na kierunku Stosowana psychologia zwierząt możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Podczas gdy jedni zajmują się badaniem, analizowaniem i przewidywaniem zachowań, emocji i uczuć ludzi, inni interesują się głównie psychologią zwierząt. Jako że wielu ludzi nie wyobraża sobie codziennej egzystencji bez swoich zwierzęcych przyjaciół, znaczna większość z nich chciałaby jak najlepiej poznać ich psychikę.
Studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt korzystają z naukowego dorobku wielu interdyscyplinarnych dziedzin, takich jak: biologia, zootechnika, medycyna weterynaryjna, czy metodologii szkolenia zwierząt.
Podejmując kształcenie kierunkowe, zdobywasz cenną wiedzę dotyczącą anatomicznych, genetycznych, fizjologicznych oraz hormonalnych podstaw zachowań zwierząt, głównie psów, kotów oraz koni.
Dowiesz się, w jaki sposób działa mózg i układ nerwowy zwierząt, dzięki czemu zrozumiesz wpływ uszkodzeń neurologicznych na zaburzenia ich zachowania.
Praktyczne zajęcia warsztatowe, odbywające się pod okiem profesjonalnych behawiorystów, pozwolą ci na przyswojenie najważniejszych technik wpływania na zachowanie zwierząt, co okaże się niezwykle przydatne w perspektywie założenia własnej hodowli psów lub kotów rasowych, a także prowadzenia stadniny koni, czy gospodarstwa agroturystycznego.
Mamy szczęście żyć w czasach zaostrzonych przepisów prawnych dotyczących złego traktowania zwierząt oraz sprowadzenia ich do roli istot żywych, posiadających całą gamę uczuć zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Biorąc pod uwagę, że jeszcze kilka lat temu codzienny widok zaniedbanego, głodnego psa na łańcuchu, mającego pełnić służbę ochronną na podwórku, jest to duży krok naprzód.
Człowiek ostatecznie zrozumiał, że psychika zwierzęca jest tak samo skomplikowana, jak i ludzka, a w odpowiedzi na zainteresowanie najbardziej zaaferowanych tym zagadnieniem powstały studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt. Od zawsze uchodziłeś wśród znajomych za zaklinacza nawet najbardziej zbuntowanych kotów?
Nie są ci obce prawa zwierząt i chciałbyś uświadamiać społeczeństwo w kwestii jego respektowania? Pragniesz połączyć swoją przyszłość z codzienną pracą z trudnymi zwierzętami i obserwować pozytywne zmiany ich zachowania? Jeśli odpowiedziałeś twierdzącą na przynajmniej jedno z tych pytań, to studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę
4. Gdzie studiować Stosowaną psychologię zwierząt
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Stosowana psychologia zwierząt:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Stosowana psychologia zwierząt trwają 3 lata (studia I stopnia).
Stosowana psychologia zwierząt na pierwszym stopniu składa się z sześciu semestrów kształcenia, co w praktyce oznacza, że studenci na zdobycie dyplomu licencjata poświęcają trzy lata. Po tym czasie mogą ubiegać się o przystąpienie do nauki na studiach drugiego stopnia lub podjąć pracę w wybranym obszarze zawodowym.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Praca po studiach
Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku stosowana psychologia zwierząt? Wszędzie tam, gdzie zachodzą jakiekolwiek nieprawidłowości w zachowaniu zwierząt, czyli krótko mówiąc – praktycznie wszędzie. Będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą niczym słynni zaklinacze zwierząt, których możemy oglądać w telewizji.
Jeśli jednak nie chciałbyś podejmować pracy na własny rachunek, zatrudnienie z pewnością znajdziesz w ośrodkach oferujących trenowanie i szkolenie zwierząt pracujących, przede wszystkim psów i koni.
Jeśli jesteś miłośnikiem danej rasy jakiegoś zwierzęcia i zależy ci na przestrzeganiu wzorca rasowego oraz niedopuszczanie „wadliwych” młodych do dalszego rozmnażania, będziesz mógł zostać hodowcą zwierząt.
Teoretyczne umiejętności wyniesione ze studiów dadzą ci możliwość bycia konsultantem od spraw rozpoznawania anomalii behawioralnych zwierząt oraz informowania ich właścicieli o prawdopodobnych przyczynach owych dysfunkcji.
Absolwent kierunku stosowana psychologia zwierząt znajdzie zatrudnienie w/jako:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Stosowana psychologia zwierząt
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
Pracuje od kilku lat w klinice zwierząt i chciałam nieco poszerzyć swoją widzę. Na co dzień mam dużo pracy więc studia licencjackie odpadały ;) Znalazłam kierunek z psychologii zwierząt na WSKZ podyplomowo. Studia były w całości online, nie musiałam nigdzie dojeżdżać ;) Wykłady oglądałam w wolnym czasie więc nic nie kolidowało z moją pracą ;)