1. Typ i tryb studiów
Kierunek komputerowe wspomaganie procesów inżynierskich jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.
Studia na kierunku komputerowe wspomaganie procesów inżynierskich możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych i ścisłych.
2. Program studiów i przedmioty
Osoby, które aplikują na kierunek komputerowe wspomaganie procesów inżynierskich będą miały okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu mechaniki, fizyki, informatyki czy inżynierii materiałowej.
Program nauczania zakłada realizacje wielu interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
-
Podstawy informatyki
-
Grafika komputerowa i wizualizacja
-
Zapis konstrukcji i grafika inżynierska
-
Rentgenografia
3. Nabywane umiejętności
Jako student powyższego kierunku technicznego, zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. W czasie licznych warsztatów, nauczysz się zaprojektować i wykonać proste urządzenia inżynierskie.
Ponadto, dowiesz się w jaki sposób rozwiązywać problemy z zakresu matematyki, fizyki i chemii przy zastosowaniu metod analitycznych. Studenci będą mieli także dostęp do zaawansowanych programów informatycznych, które usprawnią ich codzienną pracę zawodową.
4. Dla kogo ten kierunek
Odpowiedzią większości ludzi na pytanie o to, jaką branże uważają za najbardziej przyszłościową i wartą zgłębiania, będzie z pewnością informatyka i inżynieria.
Nie bez powodu – ogólnodostępne statystyki głoszą, że zarobki pracowników technicznych oraz z branży IT oscylują nawet wokół pięciokrotności minimalnej polskiej pensji.
Takie perspektywy skłaniają szeregi młodych ludzi do wstąpienia na informatyczno – techniczne ścieżki kształcenia, a furtkę do jednej z nich otwierają studia na kierunku komputerowe wspomaganie procesów inżynierskich.
Charakteryzujesz się tak zwanym umysłem ścisłym? Od zawsze marzyłeś o zawodzie, w którym będziesz mógł się rozwijać poprzez wykonywanie coraz to nowych zadań? Nie przeraża cię wizja godzin spędzonych nad dokładnym zrozumieniem i utrwaleniem zagadnień prezentowanych na wykładach i zajęciach?
Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na większość pytań, to studia na kierunku komputerowe wspomaganie procesów inżynierskich mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!
5. Gdzie studiować komputerowe wspomaganie procesów inżynierskich
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek komputerowe wspomaganie procesów inżynierskich: