EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI

EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI

Studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne

EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI studia -kierunek studiów

Studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności - uczelnie >

Opis kierunku

Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności to jeden z kierunków, który doskonale odzwierciedla współczesne trendy konsumenckie. Dziś bowiem chcemy mieć dostęp do produktów spożywczych jak najlepszej jakości. Chcemy sięgać po to, co jest lokalne, zdrowe i wyprodukowane w zrównoważony sposób. By było to jednak możliwe, nad produkcją żywności powinni czuwać specjalności, którzy ukończyli studia pozwalające na zdobycie wszechstronnej wiedzy z pogranicza chemii, biologii, ekologii.

 

Praca po studiach

Absolwenci ekologicznego rolnictwa i produkcji żywności będą mogli ubiegać się o zatrudnienie przede wszystkim w sektorze spożywczym i rolno-spożywczym. Czekać na nich będą również laboratoria kontrolujące jakość produktów dopuszczanych do sprzedaży. Znajdą oni także zatrudnienie w działach handlowych i marketingowych firm, którym bliskie są ideały związane z ekologicznymi rozwiązaniami.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności:

  • chemia,
  • biologia,
  • matematyka,
  • język angielski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Dalsza część artykułu pod reklamą

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ NA STUDIACH EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI:

Czego nauczysz się na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności?

Przede wszystkim ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z wielu dziedzin nauki. Zajęcia będą odbywać się na kilku wydziałach, między innymi: Rolnictwa i Biologii, Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Nauk o Żywności, Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, Nauk o Zwierzętach, Nauk Ekonomicznych.

Jako student będziesz miał szansę uczestnictwa w wielu ciekawych wykładach i warsztatach, na których wykorzystywane będą innowacyjne metody nauki. Już na pierwszym roku zdobędziesz podstawową wiedzę z zakresu rolnictwa ekologicznego i ochrony środowiska.

Rozwiniesz także swoje umiejętności z chemii, informatyki i biologii. Na tym etapie nauki przewidziany jest także wyjazd do gospodarstwa ekologicznego, podczas którego zaznajomisz się z wykorzystywanymi tam metodami pracy. Będzie to niezwykle cenne doświadczenie, które z powodzeniem będziesz mógł wykorzystać w swojej przyszłej pracy.

Na drugim roku studiów bardziej szczegółowo zagłębisz się w tematykę oscylującą wokół rolnictwa ekologicznego. Poznasz tajniki uprawy ziemii oraz hodowli roślin i zwierząt. Co więcej, zdobędziesz umiejętności wykorzystywania najnowszych technologii rolniczych.

Na ostatnim etapie nauki, kadra akademicka przekaże Ci informacje o tym w jaki sposób założyć gospodarstwo ekologiczne i jak nim zarządzać. Trzyletni kurs kończy się napisaniem pracy dyplomowej i egzaminem licencjackim.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • wiedza z zakresu rolnictwa ekologicznego i ochrony środowiska
  • wiedza z zakresu hodowli roślin i zwierząt
  • poznanie nowoczesnych technologi rolniczych
  • umiejętność organizacji i prowadzenia gospodarstwa ekologicznego

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak wyglądają studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk przyrodniczych i biologicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności: ochrona środowiska, agrometeorologia, podstawy botaniki, chemia, produkcja żywności na świecie.

Studenci, którzy aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk technicznych, biologicznych czy przyrodniczych. Ponadto będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnego rolnictwa czy ekologii.

W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

  • Podstawy botaniki
  • Mikrobiologia gleby i roślin
  • Hodowla roślin i nasiennictwo dla rolnictwa ekologicznego
  • Surowce i produkty ekologiczne

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz zaawansowane techniki stosowane przy produkcji i przetwórstwie żywności.

Ponadto dowiesz się w jaki sposób obsługiwać nowoczesne aparatury i urządzenia techniczne stosowane w rolnictwie i branży spożywczejStudenci rozwiną także zdolności językowe, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach ekologia stała się niezwykle popularna. Ludzie coraz chętniej kupują produkty z ekologicznych upraw, ponieważ zdają sobie sprawę z ich lepszej jakości. Tendencja ta rośnie z roku na rok i prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości, zdrowa żywność zdominuje polski i światowy, rynek spożywczy.

Jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata powstał, unikalny w skali światowej kierunek, ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności. Są to studia licencjackie, prowadzone w języku angielskim. Ich celem jest wykształcenie specjalistów z zakresu ekologicznego rolnictwa i produkcji żywności organicznej.

Jeśli chciałbyś mieć czynny udział w zmienianiu naszej planety i jednocześnie zdobyć kwalifikacje do pracy w coraz bardziej dochodowym biznesie, to te studia są właśnie dla Ciebie!

 

5. Gdzie studiować ekologiczne rolnictwo i produkcję żywności

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności:

Dalsza część artykułu pod reklamą

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

Dalsza część artykułu pod reklamą

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO STUDIACH EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI:

Jaka praca po tym kierunku?

Produkcja ekologiczna jest dziedziną, która podlega ciągłemu, dynamicznemu rozwojowi na całym świecie. Dlatego jako absolwent tego kierunku z łatwością znajdziesz zatrudnienie w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu prowadzenia ekologicznej uprawy roślin i produkowania żywności organicznej. Będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje do podjęcia pracy w obszarze produkcji ekologicznej.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem eko-żywności. Co więcej, umiejętności zdobyte w toku studiów, umożliwią Ci rozpoczęcie pracy na stanowisku inspektora rolnictwa ekologicznego, a także specjalisty do spraw certyfikacji. Ponadto, doskonała znajomość języka angielskiego otworzy przed tobą drzwi do międzynarodowej kariery!

 

Absolwent kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • produkcja ekologiczna
  • handelu
  • inspektor rolnictwa ekologicznego
  • specjalista do spraw certyfikacji z obszaru rolnictwa ekologicznego

Dalsza część artykułu pod reklamą

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności studia I stopnia

Dalsza część artykułu pod reklamą

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki rolnictwo, leśnictwo i rybołówstwo - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Dalsza część artykułu pod reklamą

Miasta, które oferują studia na kierunku EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI

Dalsza część artykułu pod reklamą

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Komentarze (0)