AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW

AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Automatyka i sterowanie robotów stopień: (I) (II) , czas trwania: 4 lata • 3,5 roku • 1,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW studia-kieruenk studiów

Studia na kierunku automatyka i sterowanie robotów to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Opis kierunku

Automatyka i sterowanie robotów to studia stworzone z myślą o miłośnikach nauk ścisłych, którzy chcieliby otrzymać praktyczne wykształcenie. Studenci w trakcie trwania nauki otrzymują nie tylko interdyscyplinarną wiedzę z matematyki, informatyki czy elektroniki, lecz uczą się również jej praktycznego wykorzystywania. Uczą więc, jak tworzyć algorytmy sterowania i jak programować roboty.

 

Praca po studiach

Po zakończeniu kształcenia absolwenci automatyki i robotyki mogą ubiegać się o zatrudnienie w różnorodnych zakładach przemysłowych. Czekać na nich będą także instytucje zajmujące się wdrażaniem nowoczesnych technologii.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na studia pierwszego stopnia pod uwagę brane są wyniki maturalne z matematyki, chemii, fizyki, języka obcego. W przypadku studiów magisterskich kandydaci muszą przedstawić dyplom oraz pozytywnie przejść rozmowę kwalifikacyjną.

szczegółowe wymagania na uczelniach

AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Dalsza część artykułu pod reklamą

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW:

Czego nauczysz się na kierunku automatyka i sterowanie robotów?
W trakcie studiów zdobędziesz szeroką i gruntowną wiedzę z zakresu dziedziny, jaką jest automatyka. Jako student zanurzysz się także w fascynujący świat robotyki i dowiesz się więcej na temat postępującego procesu robotyzacji wielu gałęzi przemysłu
Jako że roboty przemysłowe obecnie używane są w różnych branżach, między innymi: medycznej, energetycznej, transportowej, rolniczej i innych będziesz musiał poznać specyfikę tych dyscyplin.Podczas kursu nauczysz się w jaki sposób rozwiązywać problemy powstałe w konkretnych obszarach przemysłu.
Co więcej, będziesz miał możliwość uczestnictwa w niezwykle ciekawych i rozwijających zajęciach, na których wykształcisz umiejętności programowania robotów oraz sterowania nimi.
Jako, że studia największy nacisk kładą na zdobywanie zdolności praktycznych w programie nauczania przewidziano innowacyjne formy kształcenia, takie jak eksperyment. Swoje zainteresowania będziesz mógł rozwijać także na kolach naukowych oraz podczas konferencji i praktyk studenckich.
 
Absolwent będzie posiadać wiedzę z zakresu:
  • tworzenia algorytmów sterowania i programowania robotów
  • rozwiązywania problemów z obszaru różnych gałęzi przemysłu
  • specyfiki wielu gałęzi przemysłu
  • praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
  • nowoczesnych technologi informatycznych

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak wyglądają studia na kierunku automatyka i sterowanie robotów?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek automatyka i sterowanie robotów można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

 

Studia na kierunku automatyka i sterowanie robotów możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

 

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

Jednak należy pamiętać, że studia zaoczne są dużo bardziej wymagające z tego względu, że zdecydowaną większą partię materiału teoretycznego trzeba opracowywać we własnym zakresie, ponieważ podczas weekendowych zjazdów nie sposób omówić wspólnie wszystkich zagadnień.

 

2. Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku automatyka i sterowanie robotów: fizyka współczesna, grafika inżynierska, matematyka, obwody elektryczne, podstawy elektroniki.

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych i ścisłych.

Jako student kierunku automatyka i sterowanie robotów będziesz miał okazję zdobyć kompleksowe przygotowanie zawodowe z zakresu matematyki, automatyki czy robotyki. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 

  • analiza matematyczna
  • układy logiczne i cyfrowe
  • wstęp do elektroniki
  • automatyka i sterowanie

 

Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki studenckie, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku automatyka i sterowanie robotów będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz szereg umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Jako student nauczysz się technik sterowania i programowania robotów przemysłowych.

Ponadto, dowiesz się jak przeprowadzać zaawansowane pomiary przemysłowe oraz konstruować aparaturę elektroniczną. Studenci rozwiną także swoje zdolności językowe i poznają specjalistyczną terminologię branżową, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na międzynarodową karierę.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Robotyzacja przemysłu, czyli zastąpienie pracy ludzkiej tą wykonywaną przez roboty, w dzisiejszych czasach jest czymś oczywistym i skutecznie wykorzystywanym w wielu działach gospodarki. Jest to rozwiązanie, które pozwala uzyskać lepsze i szybsze efekty, które wpływają na efektywność i wydajność pracy.
Proces ten rozwija się niezwykle szybko i obejmuje coraz więcej dziedzin przemysłu, a w niedalekiej przyszłości robotyzacja stanie się czymś powszechnym i wykorzystywanym na szeroką skalę. W związku z potrzebami współczesnego rynku pracy, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu nowoczesnych technologii, którzy posiadaliby umiejętności obsługi maszyn.
Umożliwiają to studia automatyka i sterowanie robotów.Kierunek ten jest skierowany do wszystkich, których fascynują nauki informatyczne i techniczne, a swoją przyszłość chcieliby związać z innowacyjną branżą automatyki. Jeżeli więc ten opis idealnie do Ciebie pasuje to wybierz te studia i zdobądź szansę na ciekawą i przyszłościową pracę.
 
5. Gdzie studiować automatykę i sterowanie robotów

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek automatyka i sterowanie robotów:

Dalsza część artykułu pod reklamą

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku automatyka i sterowanie robotów trwają od 3,5 do 4 lat lat (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku automatyka i sterowanie robotów realizowane w trybie stacjonarnym będą trwały siedem semestrów. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na formę zaoczną, na naukę poświęcisz cztery lata, czyli osiem semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł inżyniera.

Dalsza część artykułu pod reklamą

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW:

Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent kierunku automatyka i sterowanie robotów będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu programowania i nadzorowania pracy robotów przemysłowych. Jako, że robotyzacja gospodarki postępuje niezwykle szybko bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu gałęziach przemysłu.
Po ukończeniu nauki możesz zdobyć pracę w instytucjach wdrażających nowoczesne technologie. Co więcej, idealnie odnajdziesz się na stanowisku inżyniera utrzymania ruchu, automatyka i robotyka.
Równie ciekawą opcją jest praca w zawodzie projektanta systemów informatycznych lub założenie własnej działalności gospodarczej z tego obszaru.Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i zdobywać dalsze wykształcenie i nowe perspektywy zawodowe.
 
Absolwent kierunku automatyka i sterowanie robotów znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • zakładach przemysłowych i instytucjach wdrażających nowoczesne technologie
  • automatyk
  • robotyk
  • inżynier utrzymania ruchu
  • projektant systemów informatycznych
  • własna działalność gospodarcza
  • firmach integratorskich
  • branży logistycznej

Dalsza część artykułu pod reklamą

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Automatyka i sterowanie robotów studia niestacjonarne

Automatyka i sterowanie robotów studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Automatyka i sterowanie robotów studia I stopnia

Automatyka i sterowanie robotów studia II stopnia

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

Filtrowanie
Województwo
II stopnia

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
II stopnia

Dalsza część artykułu pod reklamą

Miasta, które oferują studia na kierunku AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW

Dalsza część artykułu pod reklamą

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Komentarze (0)