Rynek finansowy – doradztwo inwestycyjne
Łódź
Pokaż
Studia na kierunku Rynek finansowy - doradztwo inwestycyjne to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia na kierunku rynek finansowy - doradztwo inwestycyjne | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia II stopnia |
Czas trwania | 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku rynek finansowy - doradztwo inwestycyjne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | rynek finansowy - doradztwo inwestycyjne - uczelnie >
Aby zostać studentem kierunku rynek finansowy – doradztwo inwestycyjne musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych dyscyplin.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Czego nauczysz się na kierunku rynek finansowy – doradztwo inwestycyjne?
Jako student tego niezwykle perspektywicznego i unikatowego kierunku ugruntujesz swoją wiedzę oraz zyskasz nowe, cenne umiejętności z obszaru finansów i rachunkowości.
Jako student będziesz uczęszczał na liczne zajęcia, dzięki którym rozwiniesz swoją wiedzę ekonomiczną i matematyczną będącą podstawą do zdobywania dalszego wykształcenia. Podczas kolejnych semestrów dowiesz się więcej na temat prawa finansowego i podatkowego oraz nauczysz się stosować jego regulacje w pracy zawodowej.
Ponadto, zaznajomisz się ze specyfiką rynku finansowego oraz wykształcisz umiejętność nadzorowania finansów oraz zarządzania budżetem różnorodnych przedsiębiorstw i instytucji.
Rozwiniesz także kompetencje z zakresu doradztwa inwestycyjnego. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które pozwolą Ci zdobyć cenne doświadczenie oraz kwalifikacje zawodowe.
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek rynek finansowy – doradztwo inwestycyjne można realizować jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się pd poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Dlatego też, ta opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienne uczestnictwo w zajęciach.
Studia na kierunku Rynek finansowy - doradztwo inwestycyjne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studenci, którzy zdecydują się aplikować na powyższe studia otrzymają kompleksowe wykształcenie ekonomiczne.
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku rynek finansowy - doradztwo inwestycyjne: rynki i instrumenty rynku finansowego, wartość pieniądza w czasie, statystyka matematyczna, ekonomia międzynarodowa i system finansowy, analiza i wycena instrumentów dłużnych i udziałowych.
Program kształcenia na powyższym kierunku będzie oscylował wokół zagadnień związanych z tematyką ekonomiczną, finansową i prawną. Studenci, którzy aplikują na te perspektywiczne studia ekonomiczne zdobędą wszechstronną wiedzę na temat mechanizmów funkcjonowania poszczególnych rynków finansowych oraz polskiej i międzynarodowej gospodarki.
Ponadto, poznasz regulacje prawa finansowego i gospodarczego oraz nauczysz się stosować je w swojej praktyce zawodowej. Jako student będziesz mógł korzystać z bogatej oferty zajęć, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:
Jako student kierunku rynek finansowy – doradztwo inwestycyjne zdobędziesz umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W czasie studiów nauczysz się zarządzania finansami przedsiębiorstw i osób prywatnych.
Co więcej, dowiesz się w jaki sposób przeprowadzać analizę ekonomiczną i oceniać ryzyko inwestycyjne. Studenci rozwiną także swoje zdolności językowe i poznają terminologię branżową, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Rynek finansowy – doradztwo inwestycyjne to niezwykle nowoczesne i perspektywiczne studia, powstałe jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata i współczesnego rynku pracy.
W dobie rozwoju gospodarki oraz powstawania nowych przedsiębiorstw niezwykle istotne stało się mądre i racjonalne zarządzanie kapitałem biznesowym. Przedsiębiorcy, ale też osoby prywatne coraz częściej decydują się na powierzenie swojego dorobku doradcom inwestycyjnym, którzy pomogą im odpowiednio zarządzać majątkiem.
Nic więc dziwnego, że studia związane z finansami od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać wszechstronne wykształcenie i połączyć swoje zainteresowania z pracą zawodową. Jeżeli ty też należysz do grona tych osób, to studia na kierunku rynek finansowy – doradztwo inwestycyjne będą dla ciebie idealne.
5. Gdzie studiować Rynek finansowy - doradztwo inwestycyjne
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Rynek finansowy - doradztwo inwestycyjne:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Rynek finansowy - doradztwo inwestycyjne trwają 2 lata (studia II stopnia).
Kierunek rynek finansowy – doradztwo inwestycyjne można realizować jedynie na drugim stopniu kształcenia. W praktyce oznacza to, że na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku rynek finansowy – doradztwo inwestycyjne będziesz miał wszechstronne wykształcenie z zakresu finansów i rachunkowości. Uzyskana wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w prężnie rozwijającej się branży finansowej.
Jako absolwent tych niezwykle przyszłościowych studiów będziesz kompleksowo przygotowany w szczególności do zawodu doradcy inwestycyjnego przedsiębiorstw oraz osób prywatnych.
Co więcej, będziesz mógł pracować w różnorodnych instytucjach finansowych, takich jak banki czy agencje ubezpieczeniowe. Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się objęcie stanowiska księgowego, analityka finansowego, biznesowego lub audytora.
Ponadto, znajdziesz zatrudnienie jako makler giełdowy, a także w firmach konsultingowych i doradczych. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia i rozważyć działalność naukową.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku RYNEK FINANSOWY - DORADZTWO INWESTYCYJNE
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
Ja ukończyłam ekonomię podyplomowo, co więcej w formie online, na WSKZ i to był dobry ruch z mojej strony. Sama forma zajęć pozwoliła mi lepiej zrozumieć pewne zagadnienia i opracować sobie materiał, a dodatkowo mogłam zaoszczędzić na dojazdach na uczelnie.