ZARZĄDZANIE KREATYWNE

ZARZĄDZANIE KREATYWNE

Dodaj do ulubionych

ZARZĄDZANIE KREATYWNE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Zarządzanie kreatywne to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Specjalności

Współczesne studia z zarządzania kreatywnego charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku zarządzanie kreatywne: creative marketing, zarządzanie projektami innowacyjnymi.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE KREATYWNE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   ZARZĄDZANIE KREATYWNE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie kreatywne

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KREATYWNE:

   Czego nauczysz się na kierunku zarządzanie kreatywne?

   Ze względu na niezwykle interdyscyplinarny i złożony charakter tych nowatorskich studiów, będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu kilku różnorodnych dziedzin.

   W ofercie kształcenia przewidziano liczne, niezwykle rozwijające wykłady oraz warsztaty , na których będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej na temat zarządzania kreatywnego oraz zdobyć cenne umiejętności praktyczne i kwalifikacje zawodowe.

   Na pierwszym roku nauki, skupisz się przede wszystkim na zagadnieniach powiązanych z psychologią zarządzania, poprawną komunikacją czy marketingiem. Podczas kolejnych lat trwania studiów zaznajomisz się z podstawami rachunkowości i finansów i poznasz różne strategie zarządzania.

   Ponadto, będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego języka obcego. Co więcej, jako student będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych.

   Zadecydujesz pomiędzy zarządzaniem projektami innowacyjnymi, a Creative Marketingiem. Siatka przedmiotów będzie inna w zależności od wybranego modułu kształcenia. Oprócz wiedzy teoretycznej zyskasz także cenne kompetencje praktyczne oraz kwalifikacje zawodowe, między innymi podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

   • znajomość różnorodnych strategi zarządzania
   • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych
   • wiedza z zakresu ekonomii
   • znajomość podstaw marketingu i reklamy
   • umiejętność prowadzenia biznesu
   • umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi
   • znajomość języka obcego
   • umiejętność pracy w zespole
   • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy

   Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie kreatywne

    

   1. Tryb i typ studiów

   Studia na kierunku Zarządzanie kreatywne możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Zarządzanie kreatywne jest kierunkiem, który wychodzi naprzeciw tradycyjnym treściom z obszaru nauk o zarządzaniu. Stanowi odpowiedź na potrzebę odświeżenia pewnych zakresów wiedzy, dając tym samym możliwość uzyskania umiejętności nowoczesnych. To kierunek, dla osób które w przyszłości chcą zarządzać organizacjami, ale w sposób nieszablonowy i niestandardowy, wybiegający dalece w przyszłość.

   Studia na kierunku Zarządzanie kreatywne są w pewnym sensie podzielone na etapy. Studenci zapoznają się z zagadnieniami podstawowymi, fundamentalnymi dla zarządzania, by potem przejść do tematów powiązanych z działaniem kreatywnym w sferze biznesowej. Program kształcenia nie jest bardzo szeroki, a część przedmiotów w nim zawartych odpowiada innym kierunkom z zakresu zarządzania.

   Studenci uczestniczą w zajęciach poruszających tematy komercjalizacji innowacji, prawnych aspektów współczesnego biznesu, sieciowego współdziałania organizacji, czy wirtualizacji w biznesie. Ponadto, poznają metody zarządzania projektami, a także kreatywność w organizacjach wielokulturowych.

   Kształcenie polega na poznawaniu konkretnej dziedziny, a następnie pogłębianiu wiedzy z jej zakresu i poszukiwania nowych rozwiązań w jej obszarze. Zarządzanie kreatywne nie jest kierunkiem szeroko występującym w katalogach edukacyjnych. W pewnym sensie jest jeszcze kierunkiem niszowym. Być może dlatego najczęściej występuje tylko na jednym stopniu, bez możliwości wyboru trybu kształcenia.

    

   3. Dla kogo ten kierunek

   Zarządzanie kreatywne to studia, będące nijako odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata i wszystkich zachodzących w nich zmian i innowacji. Program tego nowatorskiego kierunku łączy w sobie zagadnienia z kilku niezwykle interesujących i przyszłościowych dziedzin, takich jak: zarządzanie, rozwój osobisty i nowe technologie.

   Współcześnie informatyzacja widoczna jest niemal w każdym aspekcie naszego codziennego życia, dlatego też nie można ignorować korzyści, które niesie i należy włączyć je do znanych nam, tradycyjnych dyscyplin naukowych.

   Zarządzanie kreatywne jest tego idealnym przykładem i tym samym idealnie wpasowuje się do tendencji panujących na obecnym, zarówno krajowym, jak i zagranicznym rynku pracy.

   Jeżeli więc jesteś osobą o wszechstronnych zainteresowaniach, którą cechuje kreatywne myślenie i otwarty umysł, to studia na kierunku zarządzanie kreatywne będą dla Ciebie odpowiednim wyborem!

   Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie kreatywne

   Studia na kierunku Zarządzanie kreatywne trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

   Zarządzanie kreatywne jest stosunkowo nowym kierunkiem studiów, zatem każda uczelnia, która go realizuje może inaczej realizować proces kształcenia. Zarządzanie kreatywne może być prowadzone na studiach pierwszego stopnia, drugiego stopnia, a nawet jako specjalność. Co za tym idzie, czas naszej nauki uzależniony jest od wyboru uczelni i prowadzonej przez nią formuły kształcenia. Jeśli zastanawiamy się nad podjęciem studiów na kierunku Zarządzanie kreatywne warto dokładnie przejrzeć oferty dydaktyczne, aby przekonać się jak prowadzona jest nauka i uzyskaniem którego dyplomu się kończy.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KREATYWNE:

   Jaka praca po tym kierunku?

   Jako absolwent tego niezwykle nowoczesnego i prestiżowego kierunku będziesz miał rozbudowaną i wieloaspektową wiedzę z zakresu zarządzania, marketingu, nowoczesnych technologi oraz wielu innych aspektów i dziedzin naukowych.

   Uzyskane kompetencje i kwalifikacje umożliwią Ci zdobycie atrakcyjnej i perspektywicznej pracy w wielu dynamicznych i prężnie rozwijających się branżach.

   Przede wszystkim idealnie odnajdziesz się na wszelkich stanowiskach kierowniczych i menadżerskich w firmach i dużych korporacjach. Po ukończeniu studiów znajdziesz zatrudnienie w zawodzie project managera, menadżera innowacji czy menadżera do spraw badań i rozwoju.

   Znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

    

   Absolwent kierunku Zarządzanie kreatywne znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

   • stanowiska menadżerskie i kierownicze
   • project manager
   • specjalista do spraw marketingu
   • działy marketingu i reklamy
   • agencje reklamowe
   • menadżer innowacji
   • menadżer do spraw badań i rozwoju
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • kariera zagraniczna

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KREATYWNE

   Komentarze (0)