1. Typ i tryb studiów
Język i społeczeństwo to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.
Studia na kierunku język i społeczeństwo możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Osoby, które aplikują na powyższe studia, zdobędą kompleksowe wykształcenie humanistyczne i społeczne.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku język i społeczeństwo: modele analizy dyskursu, style – gatunki – konteksty, dyskursy kulturowe i przemoc symboliczna, nowe media a komunikacja, analiza konwersacyjna.
Jako student kierunku język i społeczeństwo będziesz miał dostęp do bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich, tematycznie związanych z naukami społecznymi, humanistycznymi i językoznawczymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty powiązane z powyższą tematyką:
-
Modele analizy dyskursu
-
Tożsamość i budowanie więzi społecznych
-
Analiza dyskursu publicznego: o tym się mówi w Polsce
-
Dialog społeczny i międzykulturowy
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na kierunku język i społeczeństwo wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczysz się dokonywać pogłębionej analizy różnorodnych typów dyskursu społecznego.
Studenci poznają także specyfikę i mechanizmy współczesnej komunikacji. Podczas licznych warsztatów praktycznych, dowiesz się w jaki sposób gromadzić, przetwarzać i analizować dane oraz informacje. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.
4. Dla kogo ten kierunek
Język i społeczeństwo to niezwykle nowoczesny i interesujący kierunek, który powstał jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata i współczesnej rzeczywistości.
Obecnie bardzo istotna stała się zdolność odpowiedniej komunikacji i dopasowania dyskursu do konkretnej sytuacji społecznej, co często jest gwarancją sukcesu zawodowego czy tego związanego z innymi aspektami naszego życia.
Dlatego też nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy potrafiliby połączyć wiedzę językoznawczą z kompetencjami społecznymi oraz wykorzystać te umiejętności w swojej praktyce zawodowej.
Studenci, którzy zdecydują się wziąć udział w rekrutacji na te innowacyjne studia będą mogli rozwijać się na kilku polach jednocześnie i podołać wymogom stawianym przez obecny rynek pracy.
Jeżeli więc masz wiele zainteresowań i pasji i chciałbyś związać z nimi swoją przyszłość zawodową, to koniecznie wybierz ten perspektywiczny kierunek!
5. Gdzie studiować język i społeczeństwo
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek język i społeczeństwo: