Dodaj do ulubionych

QUANTITATIVE FINANCE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Quantitative finance to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego kierunku musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK QUANTITATIVE FINANCE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Quantitative finance stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Quantitative finance stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

QUANTITATIVE FINANCE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

QUANTITATIVE FINANCE STUDIA NIESTACJONARNE

QUANTITATIVE FINANCE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

QUANTITATIVE FINANCE STUDIA II STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku quantitative finance

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU QUANTITATIVE FINANCE:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku quantitative finance?

Jako student tego niezwykle perspektywicznego i zarazem interesującego kierunku studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych oraz szeroko pojętych finansów i rachunkowości.

Program kształcenia zakłada przede wszystkim kształcenie w obszarze finansów ilościowych. W programie nauczania przewidziano szereg zajęć i warsztatów praktycznych, dzięki którym lepiej zrozumiesz to zagadnienie.

Podczas studiów zapoznasz się także teorią ekonomii, matematyką czy ekonometrią. Ponadto, zagłębisz się w specyfikę międzynarodowych rynków finansowych i nauczysz się technik wykorzystywanych w procesie nadzorowania stabilności budżetu poszczególnych biznesów.

Co więcej, poznasz nowoczesne oprogramowania i narzędzia informatyczne, wykorzystywane w tej branży, które wpłyną na skuteczność i efektywność twojej pracy. Oprócz wiedzyteoretycznej, zdobędziesz także umiejętności praktyczne, które wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich.

Jako że zajęcia są w całości prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz swoje zdolności językowe, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • znajomość prawa podatkowego i finansowego
 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
 • umiejętność zarządzania biznesem przedsiębiorstwa
 • wiedza z zakresu finansów ilościowych
 • znajomość rynku finansowego
 • znajomość międzynarodowych rynków finansowych
 • znajomość nowoczesnych narzędzi informatycznych
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej

Jak wyglądają studia na kierunku quantitative finance?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek quantitative finance można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się w wybrane dni tygodnia w godzinach porannych. Natomiast, wybierając studia niestacjonarne, musisz być przygotowany na uczestnictwo w zajęciach realizowanych w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Studia te realizują program z obszaru nauk ekonomicznych, dlatego też studenci, którzy aplikują na ten kierunek zdobędą kompleksowe wykształcenie właśnie z tego obszaru tematycznego.

 

Studia na kierunku Quantitative finance możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku quantitative finance przewiduje realizacje zajęć i warsztatów, których tematyka będzie oscylować wokół ekonomii, finansów i nauk ścisłych. W planie zajęć znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • Macroeconomics for Finance
 • Equity and Fixed Income
 • Empirics of Financial Markets
 • Introduction to Quantitative Finance

Jako student zdobędziesz także kompleksową wiedzę na temat teorii ekonomii. Ponadto, dowiesz się więcej o specyfice konkretnych rynków finansowych oraz poznasz określone modele i torie finansowe. Studenci będą mieli także okazję zapoznać się z regulacjami prawa gospodarczego i finansowego, których będą musieli przestrzegać w swojej przyszłej pracy zawodowej.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako że kierunek quantitative finance w dużej mierze ma charakter praktyczny, to będziesz miał okazję wykształcić wiele cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się analizowania zjawisk finansowych i ekonomicznych.

Ponadto, poznasz metody programowania i technik wykorzystywanych przy analizie ekonometrycznej i statystycznej. Dzięki temu, że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz także swoje kompetencje językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową, czy, zwiększysz swoje szanse na karierę międzynarodową.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Quantitative finance to niezwykle prestiżowe i innowacyjne studia magisterskie, których program kształcenia jest w pełni dopasowany do potrzeb współczesnego, zarówno polskiego, jak i międzynarodowego rynku pracy.

Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarki i powstawania nowych przedsiębiorstw z obszaru różnorodnych dziedzin, wprost proporcjonalnie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów posiadających gruntowną wiedzę z z zakresu rachunkowości i finansów, którzy jednocześnie potrafiliby wykorzystać ją w swoim przyszłym życiu zawodowym.

Kierunek quantitative finance jest odpowiedzią na tego typu potrzeby, a wszyscy studenci, kórzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i zwiększyć swoje szansę na międzynarodową karierę, koniecznie powinni wziąć udział w rekrutacji. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną o dużych aspiracjach, to studia na kierunku quantitative finance będą dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

 

5. Gdzie studiować Quantitative finance

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Quantitative finance:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Quantitative finance trwają 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek quantitative finance można realizować jedynie na drugim stopniu kształcenia. W praktyce oznacza to, że na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU QUANTITATIVE FINANCE:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego przyszłościowego kierunku będziesz miał bogatą wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne z zakresu prawa podatkowego, finansów przedsiębiorstw oraz innych aspektów składających się na te niezwykle złożoną dyscyplinę.

Uzyskane kwalifikacje zawodowe i zdobyte kompetencje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną perspektywiczną pracę. Po ukończeniu studiów idealnie odnajdziesz się w zawodzie księgowego, audytora lub analityka finansowego.

Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości z branżą finansową, między innymi z bankami, agencjami kredytowymi czy ubezpieczeniowymi.

Znajomość języka obcego w stopniu zaawansowanym otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery oraz wszędzie tam gdzie wymagana jest znajomość języków obcych.

Ponadto, zyskasz wszelkie kompetencje do założenia prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie kariery naukowej.

 

Absolwent kierunku Quantitative finance znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • działy finansowe
 • analityk biznesowy
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • banki
 • księgowy
 • audytor
 • analityk finansowy
 • doradca finansowy
 • firmy i korporacje międzynarodowe

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU QUANTITATIVE FINANCE

Komentarze (0)