Licea w Płońsku

Licea w Płońsku

Licea w Płońsku

typ szkoły
przedmioty rozszerzone
języki

I LO im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Płońsk • ul. Płocka 56
Szkoła publiczna

Przedmioty rozszerzone:

język polski, język angielski, matematyka, chemia, biologia, fizyka, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, drugi język obcy nowożytny

Szkoła publiczna
Profile klas

II LO w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica

Płońsk • ul. Henryka Sienkiewicza 8
Szkoła publiczna

Przedmioty rozszerzone:

język polski, język angielski, geografia

Szkoła publiczna
Profile klas

III LO w Zespole Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego

Płońsk • ul. ks. Jerzego Popiełuszki 14
Szkoła publiczna

Przedmioty rozszerzone:

język polski, język angielski, matematyka, chemia, biologia, geografia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, drugi język obcy nowożytny

Języki obce: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski

Szkoła publiczna
Profile klas

Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych w Płońsku

Płońsk • ul. Szkolna 30
Szkoła niepubliczna

Języki obce: angielski, rosyjski

Szkoła niepubliczna
Profile klas
Rozwiń

licea płońsk

Licea w Płońsku

Gimnazjaliści z Płońska rozpoczynający kolejny etap edukacji mają do wyboru trzy licea. Dla tych, którzy przyszłość wiążą z pracą w służbach mundurowych II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica przygotowało trzy klasy o profilu wojskowym, policyjnym i strażackim. Uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności z zakresu musztry, samoobrony, strzelania czy pomocy przedlekarskiej oraz uczestniczą w wyjazdach edukacyjnych do jednostek wojskowych, policji, straży pożarnej. Jest to idealna szkoła dla osób chcących wstąpić do służb publicznych lub zainteresowanych studiami na uczelniach służb mundurowych.
Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego przygotowało cztery klasy, aby każdy z kandydatów znalazł profil dostosowany do jego zainteresowań. Klasa o profilu matematyczno-informatycznym pozwala rozwijać pasje i uzdolnienia związane z przyszłym wyborem studiów na kierunkach ekonomicznych, informatycznych i politechnicznych. Na zajęciach z informatyki już od klasy pierwszej prowadzona jest nauka programowania w języku C++ czyli głównego języka programowania na studiach technicznych. Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej oprócz nauki przedmiotów w szkole uczestniczą w programie pt. „Przyrodnicza edukacja pozaszkolna”. W ramach projektu wyjeżdżają na zieloną szkołę i wycieczki dydaktyczne podczas których prowadzone są zajęcia o tematyce przyrodniczej przez nauczycieli akademickich. Dla osób pragnących naukę kontynuować na kierunkach filologicznych, lingwistyki stosowanej i pokrewnych przygotowano klasę językową. Oprócz angielskiego uczniowie wybierają drugi język – niemiecki, francuski lub rosyjski. Klasa humanistyczna cechuje się rozszerzonym programem z j. polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Realizowane są także warsztaty dziennikarskie, wycieczki programowe, maratony filmowe. Uczniowie pogłębiają swoją wiedzę w zakresie dziejów regionalnych a także podejmują próby działalności publicystycznej.
Ciekawą ofertę prezentuje również I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących Tam znajdziemy profil matematyczno-fizyczno-informatyczny, prawniczo-edytorski, medyczno-przyrodniczy oraz multimedialny z elementami logistyki. Nauczane języki to angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i łacina.

Komentarze (0)