Bezpieczeństwo pracy (BHP) to propozycja kształcenia, która pozwala pozyskać obszerną wiedzę oraz konkretne umiejętności niezbędne do działania w zakresie kształtowania i administrowania warunkami pracy gwarantującymi bezpieczeństwo. Studia nastawione są na zdobycie wiedzy opartej na obowiązujących standardach oraz prawnych uwarunkowaniach zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej.
W toku kształcenia studenci poruszają się po zagadnieniach: prawnej ochrony pracy, ergonomii, systemów i struktur ochrony przeciwpożarowej w środowisku pracy, zasad udzielania pierwszej pomocy, środków ochrony indywidualnej, niebezpiecznych i szkodliwych czynników środowiska pracy, szacowania ryzyka zawodowego czy profilaktyki zdrowotnej. Oprócz tego, nabywają cennych umiejętności w zakresie kontroli systemów bezpieczeństwa pracy, wdrażania nowych rozwiązań oraz kierowania zespołami w sytuacjach zagrożenia.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu procesu nauki w ramach omawianej ścieżki kształcenia? Absolwenci Bezpieczeństwa pracy (BHP) posiadają wiedzę i umiejętności, dzięki którym mogą znaleźć zatrudnienie w roli specjalistów do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy, ekspertów BHP czy też szkoleniowców w tym zakresie.