Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo - przedmioty maturalne

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo - przedmioty maturalne

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo - przedmioty maturalne

Rekrutacja na bezpłatne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na uczelniach publicznych w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Oznacza to, że kandydaci powinni wykazać się wysokimi wynikami z przedmiotów maturalnych, które wymagane są w procesie rekrutacji. Na niektóre kierunki (np. architekturę) przeprowadzany jest dodatkowy egzamin wstępny czy rozmowa kwalifikacyjna. W przypadku aplikowania na płatne studia zarówno na uczelniach publicznych i niepublicznych (prywatnych) należy spełnić wszystkie wymogi wynikające z zasad rekrutacji (najczęściej zdana matura) oraz złożyć komplet dokumentów w terminie, a o przyjęciu zazwyczaj decyduje kolejność zgłoszeń.

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek informacja naukowa i bibliotekoznawstwo na poszczególnych uczelniach

Uczelnie

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Poziom studiów
Więcej filtrów
Forma studiów
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Przedmioty:

Wymagane przedmioty:
język polski, język obcy nowożytny, dowolny przedmiot.

Dowiedz się więcej
Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Przedmioty:

Wymagane przedmioty:
język polski, język obcy nowożytny, dowolny przedmiot.

Dowiedz się więcej
Uniwersytet Warszawski Uniwersytet Warszawski Przedmioty:

W postępowaniu kwalifikacyjnym brane są pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego z trzech przedmiotów spośród następujących: j. polski, j. angielski, j. francuski, j. niemiecki, j. hiszpański, j. włoski, j. rosyjski, j. portugalski, j. szwedzki, j. słowacki*, matematyka, historia, geografia, wiedza o społeczeństwie, biologia, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, chemia, fizyka i astronomia /fizyka, historia sztuki, filozofia.

Dowiedz się więcej
Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski Przedmioty:

Wymagane przedmioty:
język polski, język obcy nowożytny, dowolny przedmiot.

Dowiedz się więcej
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Oddział w Kaliszu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Oddział w Kaliszu Przedmioty:

Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów w terminie.

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo - jakie przedmioty zdawać na maturze?

Podczas rekrutacji na kierunek informacja naukowa i bibliotekoznawstwo na większości uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne: filozofia, geografia, historia, informatyka, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.

Komentarze (3)

Bibliofil odpowiedz

Słyszałam o wielu uczelniach, ale tak naprawdę to uważam, że WSKZ ma najlepszą ofertę studiów podyplomowych. Można też skorzystać z rabatów studiując na kilku kierunkach. Naprawdę dbają o swoich studentów. Obecnie pracuję w bibliotece szkolnej, bo ukończenie tam studiów dało mi odpowiednie kwalifikacje.

Słomka odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Czy ktoś z tutaj obecnych studiuje Bibliotekoznawstwo i mógłby podzielić się swoją opinią? Dzięki serdeczne.

Bibliotekarka W odpowiedzi do: Słomka odpowiedz

Tak, ja studiuję, co potrzeba?