Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Pedagogika kryminologiczno- sądowa to propozycja kształcenia, której program obejmuje zagadnienia kryminologii, psychologii sądowej, socjologii kryminologicznej, profilaktyki zachowań przestępczych, fenomenologii przestępczości, metodyki pracy resocjalizacyjnej oraz pracy kuratora sądowego. Istotą kształcenia jest poznanie i zrozumienie mechanizmów psychologiczno- pedagogicznych dokonywania czynów przestępczych oraz powstawania patologii społecznych.
Studenci Pedagogiki kryminologiczno- sądowej zdobywają specjalistyczną wiedzę na temat funkcjonowania różnych środowisk wychowawczych i zachodzących w nich problemach i sytuacjach kryminogennych, funkcjonowania instytucji wychowawczych, profilaktycznych i resocjalizacyjnych, a także w zakresie stosowania różnorodnych metod i technik w profilaktyce kryminologicznej.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki w ramach tej ścieżki kształcenia? Absolwenci Pedagogiki kryminologiczno- sądowej mogą znaleźć zatrudnienie na stanowisku pedagoga- wychowawcy w instytucjach nadzorowanych przez resorty spraw wewnętrznych i sprawiedliwości, a zatem między innymi w: policji, służbie więziennej, straży granicznej, straży miejskiej, jak również w wojsku, zakładach karnych, zakładach poprawczych oraz innych placówkach resocjalizacyjnych.