Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Pedagogika małego dziecka to propozycja kształcenia, która kierowana jest do osób zainteresowanych pozyskaniem dogłębnej wiedzy na temat współczesnych teorii opieki i wychowania dzieci, które uwzględniają modele, funkcje, formy i metody ich realizacji adekwatne do wieku rozwojowego dziecka. W toku nauki studenci poruszają się po zagadnieniach: psychologicznych podstaw rozwoju dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa, teorii kształcenia, wychowania, opieki i socjalizacji dzieci od urodzenia do 3 roku życia, stymulowania rozwoju dziecka, wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju oraz metod zabaw i zajęć edukacyjnych.
Co zrozumiałe, studenci Pedagogiki małego dziecka rozwijają także jasno określone umiejętności. O jakich umiejętnościach mowa? Przede wszystkim w zakresie: rozpoznawania sytuacji dzieci ze zróżnicowanymi potrzebami, opracowywania indywidualnych programów wspierania rozwoju dziecka, dobierania odpowiednich metod pracy, budowania kontaktu z dzieckiem, a także wczesnej interwencji.
Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci Pedagogiki małego dziecka posiadają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne, które razem stanowią przepustkę do pracy w żłobkach, klubach dziecięcych, klubach malucha, placówkach socjalizacyjnych, pensjonatach czy domach wczasowych.