Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Zamówienia publiczne to propozycja kształcenia, która pozwala pozyskać dogłębną wiedzę na temat zamówień publicznych, czyli odpłatnych umów zawieranych między zamawiającym a wykonawcą, czyli podmiotem, który oferuje zamawiającemu roboty budowlane, usługi lub dostawy, przy czym stroną zamawiającą takie działania jest administracja rządową lub jednostka samorządu terytorialnego. Brzmi skomplikowanie? Nie dla tych, którzy wybiorą te ścieżkę studiowania.
W toku kształcenia studenci poznają rynek zamówień publicznych, prawo zamówień publicznych Unii Europejskiej, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, umowy i środki ochrony prawnej w zamówieniach publicznych, jak również zagadnienie kontroli. Uczą się jak opisywać przedmiot zamówienia i określać jego cenę, przygotowywać specyfikację istotnych warunków zamówienia, przygotowywać i przeprowadzać postępowanie o udzielenie zamówienia oraz przygotowywać umowy o wykonanie zamówienia.
Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci Zamówień publicznych posiadają wiedzę i umiejętności, które razem stanowią przygotowanie do pracy w instytucjach administracji publicznej, publicznych zakładach ochrony zdrowotnej, publicznych instytucjach kultury, jak również w przedsiębiorstwach ubiegających się o zamówienia publiczne.