Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychologia społeczna to dość interdyscyplinarna nauka. Łączy ona bowiem zagadnienia charakterystyczne zarówno dla psychologii, jak i socjologii. Mimo wszystko jest to w pełni naturalne zjawisko, ponieważ na ogół jednostkowe zachowania mają wpływ na zbiorowość. Grupowe tendencje znacząco oddziałują również na funkcjonowanie osób indywidualnych.
Te aspekty sprawiają, że psychologia społeczna jest niezwykle istotna z perspektywy współczesnych nauk psychologicznych. Znalazła się ona również w siatce programowej jako jeden z przedmiotów. Studenci psychologii społecznej rozwijać będą zatem wiedzę i umiejętności z tych dwóch potężnych obszarów.
Podczas zajęć studenci poznają między innymi zagadnienia niezbędne dla zrozumienia procesów tworzenia, stosowania i przestrzegania prawa (jak dynamika małej grupy społecznej, agresja czy autorytaryzm) oraz podstawowe informacje przydatne w praktyce zawodowej psychologa (przykładowo: negocjacje, zmiana postaw, reklama). Ważne jest to, by wiedza studentów miała przede wszystkim praktyczny wymiar.
idź do kierunku PSYCHOLOGIA STUDIA ŁÓDŹ