Finanse i rachunkowość studia I stopnia Szczecin

Finanse i rachunkowość studia I stopnia Szczecin

Finanse i rachunkowość studia I stopnia Szczecin

Studia I stopnia w Szczecinie

finanse i rachunkowość

Odkryj finanse i rachunkowość w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

30.12.2021

Finanse i rachunkowość studia I stopnia (licencjackie) Szczecin 2022 | woj, zachodniopomorskie

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość studia I stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek finanse i rachunkowość

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek finanse i rachunkowość w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie będziesz musiał zdać egzamin maturalny z języka polskiego, języka obcego, matematyki oraz dodatkowo z geografii, historii, WOS-u, fizyki, biologii lub chemii. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i rachunkowość w Szczecinie - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie?

Studia ekonomiczne z roku na rok zyskują na popularności i są coraz chętniej wybierane przez studentów, pasjonujących się naukami ścisłymi i współczesną gospodarską. Jeżeli ty także należysz do tego grona i chciałbyś związać swoją przyszłość z prężnie działającą branżą finansową, to koniecznie aplikuj na kierunek finanse i rachunkowość w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na powyższe studia będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk matematycznych i gospodarczych. Dużym atutem będzie także zdolność analitycznego myślenia oraz pełne zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Jeżeli spełniasz powyższe warunki to kierunek finanse i rachunkowość w Szczecinie będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek finanse i rachunkowość w Szczecinie będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, matematycznych i gospodarczych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów z powyższych obszarów tematycznych, między innymi takich jak:

  • ekonomia behawioralna
  • podstawy organizacji i zarządzania
  • podstawy przedsiębiorczości
  • elementy metodyki badań naukowych

W czasie studiów dowiesz się więcej na temat współczesnej, zarówno polskiej jak i międzynarodowej gospodarce. Ponadto, poznasz regulacje prawa finansowego i podatkowego oraz nauczysz się stosować je w przyszłej praktyce zawodowej. Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Jako student nauczysz się dokonywać analizy finansowej i oceny ryzyka inwestycyjnego. Co więcej, poznasz nowoczesne techniki prowadzenia ksiąg rachunkowych czy ewidencji podatkowych. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.

Finanse i rachunkowość w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów na kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie będziesz miał wszechstronne wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, które pozwolą Ci zdobyć ciekawą i perspektywiczną prace.

Jako absolwent idealnie odnajdziesz się w szeroko pojętej branży finansowej. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz zatrudniając się w biurach rachunkowych, działach księgowości czy agencjach ubezpieczeniowych. Równie ciekawą opcją może być praca w bankowości. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w zawodzie analityka finansowego, doradcy inwestycyjnego lub audytora finansowego. Absolwenci często decydują się na prace w biurach rachunkowych oraz firmach doradczych i konsultingowych.

Dobrym pomysłem może być związanie swojej przyszłości z urzędami skarbowymi lub jednostkami samorządu terytorialnego. Po zakończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku finanse i rachunkowość (studia I stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i rachunkowość (studia I stopnia) w Szczecinie

  • Uniwersytet Szczeciński
  • Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

 

Uczelnie w Szczecinie - kierunek finanse i rachunkowość:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Szczeciński (Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania) stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Kierunki ekonomiczne w Szczecinie

Rozwiń

Popularne kierunki ekonomiczne niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)