Budownictwo w mieście Wrocławiu - terminy rekrutacji

Budownictwo w mieście Wrocławiu - terminy rekrutacji

Budownictwo w mieście Wrocławiu - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2024
do 23.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.06.2024
do 23.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2024
do 23.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.06.2024
do 23.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Politechnika Wrocławska Politechnika Wrocławska stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2024
do 12.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.06.2024
do 24.07.2024
Termin dodatkowej rekrutacji:od 09.09.2024
do 12.09.2024
Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2024
do 12.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.06.2024
do 24.07.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.05.2024
do 16.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.08.2024
do 23.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji:od 01.08.2024
do 12.09.2024
Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.08.2024
do 23.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.08.2024
do 23.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Szczegółowe zapoznanie się z harmonogramem rekrutacji powinno stanowić początek przygotowań do procedury kwalifikacyjnej. Dzięki temu żaden termin nie okaże się zaskakujący w przyszłości. Uczelnie w Wrocławiu ustalają swój indywidualny harmonogram rekrutacji. Znajdą się w nim terminy związane z rejestracją, zakończeniem rekrutacji oraz czasem składania dokumentów. Konkretne informacje na temat harmonogramu rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich.

Pierwszy etap rekrutacji kończy się w drugiej połowie lipca – to wtedy kandydaci na studia w Wrocławiu na kierunku budownictwo, dowiadują się, czy ich nazwisko figuruje na listach osób przyjętych. Uczelnie w Wrocławiu otwierają także dodatkowy etap rekrutacji na kierunki, na które nie zostały wypełnione limity miejsc. Odbywa się on na początku sierpnia i kończy wraz z ogłoszeniem ostatecznych wyników naboru we wrześniu. Studia budownicze mają profil inżynierski, więc rekrutacja w przypadku tego typu kierunków zawsze jest bardzo zawzięta.

Dokumenty rekrutacyjne +

Jeżeli dostaniesz się na wymarzone studia w Wrocławiu, będziesz musiał terminowo dostarczyć do dziekanatu zestaw wybranych dokumentów. Pamiętaj, że jeżeli zostanie to przez ciebie zaniedbane, to twoja kandydatura przestanie być rozpatrywana w dalszej części rekrutacji, ponieważ zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia. Uczelnie w Wrocławiu indywidualnie określają zestawy dokumentów, jakie trzeba dostarczyć w pierwszej kolejności. Ich podstawa nie ulega jednak zmianie i na ogół jest niezależna od danej uczelni. Wśród dokumentów, które dostarczysz do dziekanatu, powinny się zatem znaleźć:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;

  • świadectwo dojrzałości uzyskane poza polskim system oświaty + tłumaczenie dokumentu;

  • jedna aktualna fotografia (wymogi takie, jak w przypadku fotografii dowodowej);

  • dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej;

  • różnego rodzaju umowy itd.

Szczegółowe informacje na temat tego, jakie dokumenty złożyć w pierwszej kolejności, znajdziesz na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich.

Opłaty rekrutacyjne +

Rekrutacja na uczelnie w Wrocławiu wiąże się z uiszczeniem opłaty rekrutacyjnej. Każda osoba, która chce wziąć udział w rekrutacji, musi pamiętać, by jej dokonać. To warunek obowiązkowy, ponieważ brak opłaty rekrutacyjnej uniemożliwi dalsze kwalifikacje na studia. Wynosi ona na ogół 85 zł – w zależności od uczelni obejmuje ona jeden kierunek, a czasami ich pulę. Możesz jej dokonać za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych. Pamiętaj jedynie, że liczy się nie data wykonania przelewu, lecz czas jego księgowania, więc nie dokonuj opłaty rekrutacyjnej na ostatnią chwilę.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia budownicze mają profil inżynieryjny, więc od kandydatów wymaga się, że już na poziomie rekrutacji zaprezentują rozległą wiedzę z dyscyplin ścisłych. Jeżeli chciałbyś rozpocząć studia w Wrocławiu na kierunku budownictwo, to swoje przygotowania do egzaminów maturalnych powinieneś zacząć odpowiednio wcześnie. Wśród przedmiotów, które wybierzesz, powinny się znaleźć przede wszystkim matematyka oraz fizyka. Dodatkowym atutem będzie bardzo dobra znajomość wybranego języka nowożytnego.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Każda uczelnia swój indywidualny przelicznik punktów kwalifikacyjnych – jego dokładne opisy znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych uczelni. Ważne, abyś pamiętał o kilku niezbędnych zasadach. Po pierwsze – na maturze zdawaj te przedmioty, które uwzględniane są w wymogach rekrutacyjnych dla danego kierunku. Po drugie – część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawaj na poziomie rozszerzonym. Tylko wtedy masz gwarant, że twoje ostateczne wyniki będą bardzo dobre.

Olimpiady oraz konkursy +

Interesującą propozycją dla ambitnych uczniów szkół średnich będzie wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Trzeba pamiętać, że to prestiżowy typ konkursu, który wymaga bardzo rozległej wiedzy, przekraczającej mury szkół średnich. Warto rozważyć jednak takie intelektualne poświęcenie, ponieważ laureaci oraz finaliści olimpiad na stopniu centralnym dostają się na wymarzone kierunki poza kolejnością. Nie zwalnia ich to jednak z podejścia do obowiązkowych egzaminów maturalnych. W przypadku studiów na kierunku budownictwo rozważ:

  • Olimpiadę Matematyczną, Chemiczną lub Fizyczną;
  • Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności Budowlanych;
  • Olimpiadę Wiedzy Technicznej.

Komentarze (1)

Rum odpowiedz

Wszystko napisane powyzej to stek bredni, kogos kto o budownictwie wie tyle, ile zobaczył w serialu 40tolatek. Prakrycznie każdy inzynier budownictwa w PL uważa je za największy błąd swojego życia. Tyra 11-12h dziennie, zero życia prywatnego, cale Zycie delegacje, ogromna presja i stres, zarobki jak na kasie w markecie, praca z samymi prymitywami na około. Trzymajcie sie z daleka!!!!!