Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studenci bezpieczeństwa w administracji publicznej zdobywają kompleksową wiedzę w zakresie nie tylko podstawowych zagadnień prawnych, ekonomicznych i administracyjnych, ale również tych, które związane są m.in. z bezpieczeństwem wewnętrznym czy współczesnymi narzędziami informatycznymi.
Uczestnicy zajęć poznają np. tajniki kryminologii i kryminalistyki, psychologii bezpieczeństwa, a także różnorodne zagrożenia dla administracji publicznej lub prywatnej. Absolwenci tej ścieżki kształcenia umiejętnie przechowują oraz chronią dane osobowe, a także zarządzają w sytuacjach kryzysowych.
Absolwenci bezpieczeństwa w administracji publicznej mogą liczyć na zatrudnienie nie tylko w organach władzy publicznej, ale również w prywatnym sektorze rynku gospodarczego. Kompetencje absolwentów tej ścieżki kształcenia cenione są również w instytucjach międzynarodowych i na stanowiskach kierowniczych.
Specjalności na kierunku administracja
Studenci bezpieczeństwa w administracji publicznej szkolą się w zakresie m.in.: analizowania, interpretowania i stosowania regulacji dotyczących bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ochrony informacji. Absolwenci tej ścieżki kształcenia rozumieją procedury bezpieczeństwa, które stosowane są we współczesnej administracji.
W programie studiów na bezpieczeństwie w administracji publicznej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: standardów bezpieczeństwa; typów zagrożeń porządku publicznego czy zasad prowadzenia działalności organizatorskiej i administracyjnej.
Absolwent bezpieczeństwa w administracji publicznej może szukać zatrudnienia m.in. w:
Administracja bezpieczeństwa w administracji publicznej to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku administracja.
Administracja oferowana przez uczelnie w Warszawie pozwala studentom zdobyć wiedzę w zakresie szeroko pojętych nauk np. prawniczych, ekonomicznych, społecznych lub gospodarczych. Dzięki praktycznym ćwiczeniom uczestnicy zajęć rozwijają także swoje kompetencje miękkie – szkolą się w zakresie np. posługiwania się językami obcymi, budowania relacji biznesowych czy zarządzania pracą urzędu i przedsiębiorstwa.
Studia na administracji przygotowują studentów do późniejszego pełnienia pracy na stanowiskach np. urzędniczych, kierowniczych, doradczych czy związanych z kontrolą lub komunikacją społeczną. Absolwenci administracji odnajdą się równie dobrze w środowisku m.in. politycznym lub biznesowym i dyplomatycznym.
Dowiedz się więcej: administracja studia w Warszawie
Zobacz także: