Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na zarządzaniu publicznym pozwalają studentom zdobyć wiedzę w zakresie np.: prawnych regulacji w organizacjach sektora publicznego; zjawiska decentralizacji zarządzania publicznego; zasad zarządzania finansami publicznymi; specyfiki marketingu miejsc i usług publicznych; metod składania zamówień publicznych; zarządzania ryzykiem; prowadzenia rachunkowości budżetowej; prowadzenia efektywnej współpracy z organizacjami publicznymi (w tym z organizacjami non-profit.
Studenci tej ścieżki kształcenia w trakcie nauki poznają także m.in.: znaczenie kontroli oraz sposoby sprawowania nadzoru w sektorze publicznym; etykę administracji publicznej; charakter polityki lokalnej; rodzaje funduszy pomocowych; narzędzia e-administracji. Ponadto uczestnicy zajęć rozwijają również swoje kompetencje miękkie, niezbędne np. do prawidłowego nawiązywania relacji biznesowych oraz prowadzenia działań marketingowych w sektorze publicznym.
Uczelnie w Warszawie, które oferują tę ścieżkę kształcenia, kładą duży nacisk na praktyczne przygotowanie studentów zarządzania publicznego. Dzięki temu absolwenci potrafią m.in. obserwować i interpretować różnorodne zjawiska społeczne, gospodarcze i ekologiczne, które występują w sektorze publicznym, a także poprawnie je analizować, interpretować i odnosić do różnych obszarów aktywności społeczne, gospodarczej, technologicznej lub ekologicznej.
W programie zarządzania publicznego znajdują się przedmioty poruszające np. kwestie prawne, społeczne i finansowe, odnoszące się do organizacji publicznych. Kompetencje absolwentów tej ścieżki kształcenia odnajdują zastosowanie np. w ograniczaniu ryzyka dotyczącego decyzji strategicznych. Studenci szkolą się również w zakresie m.in. sporządzania raportów, analiz i opinii w zakresie zarządzania publicznego.
W programie studiów na zarządzaniu publicznym znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: sposobów formułowania strategii rozwojowych sektora publicznego; zasad zarządzania finansami publicznymi i prowadzenia rachunkowości budżetowej; specyfiki marketingu usług oraz marketingu miejsca w sektorze publicznym; technik komunikacyjnych stosowanych w kontakcie z mieszkańcami określonych regionów; sposobów pozyskiwania funduszy pomocowych UE.
Zarządzanie publiczne przygotowuje absolwentów kompleksowo do pracy na stanowiskach np. kierowniczych, doradczych lub analitycznych w sektorze publicznym – zarówno rządowym, jak i samorządowym. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą także samodzielnie prowadzić własną działalność w zakresie np. usług doradczych w sektorze publicznym.
Absolwent zarządzania publicznego może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Zarządzanie publiczne to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku zarządzanie.
Zarządzanie to kierunek studiów, który skierowany jest w szczególności do osób interesujących się np. psychologią biznesu, zachowaniami konsumenckimi, strategiami marketingowymi, finansami i rachunkowością, analizą danych lub komunikacją w biznesie. Studia te umożliwiają studentom rozwinięcie nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale również cennych kompetencji miękkich i językowych.
Absolwenci zarządzania są przygotowani do pracy zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy – w publicznym i prywatnym sektorze. Uczelnie w Warszawie oferują studentom zarządzania wiele ścieżek kształcenia, dzięki czemu osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą liczyć na zatrudnienie np. na stanowisku doradczym, kierowniczym, analitycznym czy eksperckim.
Dowiedz się więcej: zarządzanie studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie