Inżynieria nanostruktur - Warszawa

Inżynieria nanostruktur - Warszawa

Inżynieria nanostruktur - Warszawa

Studia w Warszawie

inżynieria nanostruktur

Odkryj kierunek inżynieria nanostruktur w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Inżynieria nanostruktur studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku inżynieria nanostruktur to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

 

Inżynieria nanostruktur to studia w Warszawie, które mają interdyscyplinarny charakter. Studenci otrzymują wszechstronne wykształcenie z pogranicza nauk fizycznych i chemicznych. Jakich przedmiotów nie może zabraknąć w programie kształcenia? Rachunku różniczkowego i całkowego, chemii nieorganicznej czy pracowni fizycznej i elektronicznej.

Studenci inżynierii nanostruktur uczestniczą w szeregu wykładów. Czekać na nich będą również ćwiczenia praktyczne czy laboratoria. Uczą się między innymi sprawnego korzystania z przyrządów pomiarowych, a także znają zasady bezpiecznego posługiwania się̨ substancjami chemicznymi i postępowania z odpadami. Po zakończeniu kształcenia absolwenci mogą pracować w różnorodnych odmianach przemysłu, ośrodkach badawczych czy laboratoriach analitycznych.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria nanostruktur - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek inżynieria nanostruktur

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Inżynieria nanostruktur stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria nanostruktur?

Każdy, kto planuje w przyszłości rozpocząć studia na kierunku inżynieria nanostruktur, powinien na początku zorientować się, jak wyglądają wymagania rekrutacyjne. Maturzyści muszą sprawdzić więc, jakie przedmioty zdawać podczas egzaminów maturalnych. W przypadku inżynierii nanostruktur jest w czym wybierać. Pod uwagę brane są bowiem przedmioty przykładowo takie jak fizyka, chemia, biologia, matematyka czy oczywiście język obcy!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria nanostruktur w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA NANOSTRUKTUR WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA NANOSTRUKTUR WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria nanostruktur?

Czym jest nanostruktura? Na pewno nie czymś, co można dostrzec gołym okiem. Rzadko więc rozmyślamy nad tym, jak ważne dla naszego funkcjonowania są nanostruktury, czyli swojego rodzaju cząsteczki, z których dosłownie wszystko jest zbudowane – nie tylko my sami, lecz także przedmioty, rośliny, materiały. Z nanostruktur składa się więc świat, ale dopiero od niedawna dysponujemy narzędziami pozwalającymi przyjrzeć się im z bliska. To rodzi także zapotrzebowanie na specjalistów, którzy będą wiedzieli, jak te szczególne cząsteczki badać.

Uczelnie w Warszawie przygotowały więc propozycję kształcenia jaką jest inżynieria nanostruktur. Na ich studentów czeka szereg wykładów oraz ćwiczeń laboratoryjnych, dzięki którym otrzymają pogłębioną wiedzę z zakresu nie tylko nauk przyrodniczych. Kierunek ma ten charakter interdyscyplinarny i jego studenci poznają również tajniki chemii, inżynierii czy matematyki.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku inżynieria nanostruktur możemy podzielić na:

1. Typ:

 • studia I stopnia (licencjackie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne.

Studia w Warszawie na kierunku inżynieria nanostruktur to dobry przykład podziału kształcenia w systemie bolońskim. Studenci swoją akademicką przygodę rozpoczynają od trzyletniego kształcenia I stopnia. Jest on czasem zdobywania podstawowej wiedzy i kwalifikacji. Studenci, którzy otrzymają tytuł licencjata, mogą dalej kontynuować kształcenie. Czeka na nich bowiem nauka na studiach magisterskich. Przez dwa kolejne lata kształcenia poszerzają wiedzę, kwalifikacje czy uczestniczą w praktykach i stażach.

Uczelnie w Warszawie w przypadku kierunku takiego jak inżynieria nanostruktur mają również do wyboru dwa tryby kształcenia – studia stacjonarne lub niestacjonarne. Warto pamiętać, że drugi z nich – nawet w przypadku kształcenia na publicznej szkole wyższej – wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne. Warto więc odpowiednio wcześnie przeanalizować swoją sytuację finansową.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku inżynieria nanostruktur oferują swoim studentom przede wszystkim praktyczne wykształcenie, które oparte jest na stabilnych podstawach teoretycznych. Jaką wiedzę otrzymują więc studenci tego kierunku? Dotyczy ona przede wszystkim fizyki, chemii, matematyki, podstawowej znajomości metod obliczeniowych oraz oczywiście nanotechnologii czy inżynierii nanostruktur.

Najważniejsze są jednak umiejętności. Można zaliczyć do nich analizę problemów, umiejętność praktycznego stosowania metod numerycznych, przedstawianie i rozwiązywanie problemów z zakresu zagadnień ścisłych, a w szczególności nanotechnologii itd.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria nanostruktur w Warszawie?

Studia na kierunku inżynieria nanostruktur trwają 3 lata podczas studiów licencjackich. Studia magisterskie wiążą się z kolei z dwoma latami kształcenia.

Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria nanostruktur w Warszawie?

Studia w Warszawie na kierunku inżynieria nanostruktur oferują bardzo konkretne, praktyczne wykształcenie, które przekłada się także na różnorodne możliwości zatrudnienia. Inżynierowie posiadający wiedzę z tej wąskiej dziedziny są dziś poszukiwani nie tylko w Polsce, lecz również na arenie międzynarodowej – warto zainwestować więc w pozyskiwanie kwalifikacji właśnie z tego obszaru.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów w Warszawie na kierunku inżynieria nanostruktur:

 • ośrodki badawcze i instytucje naukowe;
 • przedsiębiorstwa o różnych profilach przemysłowych;
 • firmy high –tech;
 • przedsiębiorstwa z zaawansowanymi procesami produkcyjnymi itd.

Kierunki chemiczne w Warszawie

chemia medyczna
Rozwiń

Komentarze (0)