Biorąc pod uwagę charakter kształcenia na kierunku analityka weterynaryjna w Lublinie, przyszli kandydaci powinni dobrze zastanowić się nad tym, czy są to studia dla nich. Wówczas będą mieli większe szanse na czerpanie pełni satysfakcji z pogłębianych kompetencji.
Jeżeli interesujesz się matematyką i innymi dziedzinami ścisłymi, kochasz zwierzęta, losy otaczającej przyrody nie są ci obojętne, a ponadto chciałbyś zdobyć pracę, która pozwoli ci się rozwijać, to analityka weterynaryjna może okazać się strzałem w dziesiątkę!
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku analityka weterynaryjna możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
W związku z tym, że studia na kierunku analityka weterynaryjna w Lublinie realizowane są jedynie w ramach pierwszego stopnia, na zdobycie stosownych kompetencji poświęcisz trzy lata. Po terminowym zaliczeniu każdego z semestrów staniesz się licencjonowanym specjalistą.
Stacjonarny tryb kształcenia pozwoli ci na systematyczne i regularne pogłębianie kompetencji kierunkowych. Dzięki kształceniu od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni zyskasz możliwość konsultowania z wykładowcami ewentualnych wątpliwości. Niewątpliwą zaletą tego trybu jest również brak konieczności wnoszenia opłat za czesne (w uczelni publicznej).
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Analityka weterynaryjna jest kierunkiem, który umożliwi ci nabycie wiedzy i umiejętności, służących ochronie zwierząt, środowiska naturalnego oraz ludzi, między innymi przed chorobami odzwierzęcymi. Jeżeli losy istot żywych nigdy nie były ci obojętne, chciałbyś pracować w jednostkach naukowych i laboratoryjnych, a dziedziny medyczne są dla ciebie interesujące, to zdecydowanie powinieneś rozważyć aplikację na ten kierunek kształcenia.
Studenci uczą się właściwego postępowania z materiałem diagnostycznym, zgłębiają tajniki bezpiecznej pracy z odczynnikami laboratoryjnymi, potrafią zabezpieczać materiał biologiczny do celów badawczych, a ponadto zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności odnoszące się do prowadzenia specjalistycznej dokumentacji laboratoryjnej.