Nauki o rodzinie - Warszawa

Nauki o rodzinie - Warszawa

Nauki o rodzinie - Warszawa

Studia w Warszawie

nauki o rodzinie

Odkryj kierunek nauki o rodzinie w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Nauki o rodzinie studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku nauki o rodzinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. 

 

Nauki o rodzinie w Warszawie to studia, które pozwalają zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z pogranicza nauk społecznych i psychologicznych. Studenci poznają między innymi elementarną terminologię, która używana jest w naukach o rodzinie. Posiadają także podstawową wiedzę na temat psychologicznych podstaw rozwoju człowieka.

Uczą się także analizy struktury i funkcji rodziny. Studentom nieobce są zagadnienia związane z komunikacją interpersonalną. Studenci dzięki szeregu zajęć praktycznych uczą się również, jak rozpoznawać różnorodne problemy występujące w obrębie funkcjonowania rodziny. A co można robić po zakończeniu nauki? Na absolwentów czekać będą stanowiska w ośrodkach pomocy społecznej, regionalnych ośrodkach polityki społecznej czy jednostkach specjalistycznego poradnictwa.

czytaj dalej wszystko o Nauki o rodzinie - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek nauki o rodzinie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Nauki o rodzinie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek nauki o rodzinie?

Każdy maturzysta, który planuje rozpocząć studia, powinien zorientować się w pierwszej kolejności, jakie przedmioty zdawać podczas egzaminów maturalnych. W przypadku kierunków takich jak nauki o rodzinie propozycji jest wiele, istnieje więc duża szansa, że każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Wśród przykładowych przedmiotów rekrutacyjnych są między innymi: biologia, historia czy nawet wiedza o społeczeństwie. Warto zadbać, by część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Nauki o rodzinie w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

NAUKI O RODZINIE WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

NAUKI O RODZINIE WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

NAUKI O RODZINIE WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

NAUKI O RODZINIE WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nauki o rodzinie w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku nauki o rodzinie?

Rodzina określana jest jako jedna z najważniejszych i zarazem podstawowych grup społecznych. To funkcjonowanie w rodzinie kształtuje w nas codzienne zachowania, reakcje na bodźce czy umiejętność radzenia sobie z emocjami. Nie zawsze jednak rodzina zapewnia prawidłowe wzorce postępowania, co przekłada się na występowanie różnorodnych patologii. Jak im zaradzić? Oto jedno z wielu pytań, które zadadzą sobie studenci nauk o rodzinie.

Studia w Warszawie na tym kierunku zostały stworzone z myślą o osobach, których zainteresowania oscylują wokół dyscyplin społecznych i psychologicznych. W siatce programowej znalazł się szereg wykładów i konwersatoriów. Nauki o rodzinie to bowiem jeden z tych kierunków, które mają interdyscyplinarny charakter.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku nauki o rodzinie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • studia I stopnia (licencjackie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

 • studia stacjonarne;
 • studia zaoczne.

Absolwenci szkół średnich, których interesuje kierunek taki jak nauki o rodzinie, rozpoczną swoją przygodę akademicką od studiów I stopnia. Są one czasem intensywnego rozwoju intelektualnego przepełnionego wykładami i ćwiczeniami praktycznymi. Studenci przygotowują się również do obrony pracy dyplomowej. Wraz z otrzymaniem tytułu licencjata mogą zadecydować, czy chcą kontynuować kształcenie na studiach II stopnia czy interesuje ich rozwój zawodowy.

Studenci nauki o rodzinie mogą również wybrać, w jakim trybie chcą się kształcić. Uczelnie w Warszawie przygotowały dwie propozycje – studia stacjonarne lub zaoczne. Pierwszy z nich pozwala na regularne zdobywanie wiedzy, drugi ma najczęściej formę weekendowych zjazdów, kiedy to studenci uczestniczą w wykładach i ćwiczeniach praktycznych.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku nauki o rodzinie obejmują wiele różnorodnych aspektów. Studenci w trakcie wszystkich semestrów kształcenia otrzymują gruntowną wiedzę między innymi z nauk społecznych, teologicznych, psychologicznych czy pedagogicznych. To ona stanie się punktem wyjścia dla rozwoju unikalnych kwalifikacji zawodowych. Co można do nich zaliczyć?

Każdy student uczy się przykładowo jak rozpoznawać i – co najważniejsze – rozwiązywać problemy małżeńskie, opiekuńcze czy wychowawcze. Potrafi on ponadto analizować struktury i funkcje rodziny. Studia na kierunku nauki o rodzinie rozwijają także umiejętność komunikacji interpersonalnej. Studenci poznają różnorodne techniki prowadzenia negocjacji oraz sprawnej komunikacji.

Ile trwają studia na kierunku nauki o rodzinie w Warszawie?

Studia na kierunku nauki o rodzinie trwają 3 lata na studiach I stopnia i 2 lata na studiach II stopnia.

Jaka praca po studiach na kierunku nauki o rodzinie w Warszawie?

Specjaliści, którzy posiadają gruntowną wiedzę z nauk społecznych i psychologicznych, mogą liczyć na znalezienie różnorodnych miejsc zatrudnienia. Należy pamiętać jednak, że studia na kierunku takim jak nauki o rodzinie przyniosą najwięcej satysfakcji osobom czującym powołanie do wykonywania tych odpowiedzialnych zawodów.

Możliwe miejsca pracy dla absolwentów kierunku nauki o rodzinie:

 • powiatowe centra pomocy rodzinie;
 • regionalne ośrodki polityki społecznej;
 • jednostki specjalistycznego poradnictwa;
 • ośrodki interwencji kryzysowych;
 • ośrodki mediacyjne itd.

Popularne kierunki teologiczne w Warszawie

Kierunki teologiczne w Warszawie

Komentarze (0)