Historia - Wrocław

Historia - Wrocław

Historia - Wrocław

Studia we Wrocławiu

historia

Odkryj kierunek historia we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Historia studia Wrocław 2021 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku historia to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Historia - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek historia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek historia?

Jeśli rozważasz studia historyczne we Wrocławiu, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Przyszli studenci muszą przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych zdawanych na poziomie podstawowym, ale warto także pokusić się o zdawanie egzaminów dodatkowych na rozszerzeniu.

W przypadku kwalifikacji na studia drugiego stopnia ważna jest ocena znajdująca się na dyplomie, który poświadcza ukończenie danego etapu kształcenia wyższego. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Historia w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

HISTORIA WROCŁAW STUDIA I STOPNIA

HISTORIA WROCŁAW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

HISTORIA WROCŁAW STUDIA STACJONARNE

HISTORIA WROCŁAW STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISTORIA WE WROCŁAWIU?

Historia to kierunek dla pasjonatów, którzy chcą zdobyć wiedzę obejmującą historię Polski i historię powszechną. Kontekst wydarzeń historycznych, a także współczesne zjawiska będą dla Ciebie klarowniejsze dzięki wiedzy z zakresu polityki, gospodarki, kultury i mentalności, a także z dziedziny społeczeństwa.

Fascynujący kierunek umożliwia poznanie przeszłości, a także pozwala stwierdzić, w jaki sposób wpływa ona na teraźniejszość. Na studentów czeka szereg fascynujących specjalizacji, które realnie wpływają na ścieżkę kariery.

Pamiętaj, że studia historyczne wiążą się nie tylko z dydaktyką, ale także z dokumentalistyką konserwatorską, regionalistyką i kształtowaniem społeczności lokalnych, a nawet z archiwistyką i zarządzaniem dokumentacją.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Historia możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Historię we Wrocławiu możesz studiować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Studia drugiego stopnia odbywają się w trakcie czterech semestrów (dwa lata) i kończą się tytułem magistra. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.

Studia historyczne realizowane są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Historia to kierunek, który umożliwi Ci zgłębianie historii Polski i historii powszechnej. W kompleksowo opracowanym programie studiów znajdziesz takie przedmioty, jak chociażby: techniki dokumentacji zabytków, nauki pomocnicze historii, historia starożytna, analiza i przygotowanie tekstu naukowego.

Studenci uczęszczają na zajęcia ogólne, kierunkowe, fakultatywne, ale także specjalizacyjne. Właśnie dlatego będziesz miał/a możliwość zgłębiania wiedzy na przykład z zakresu historii, gospodarki, ustroju i kultury (np. literatury i współczesnych mediów) USA. Czeka na Ciebie także kurs praktycznej nauki języka angielskiego.

W zależności od wybranej specjalności studenci mają szansę zdobyć różnego rodzaju kompetencje. Poznasz techniki dokumentowania obiektów zabytkowych, nauczysz się zarządzać dokumentacją, a także gospodarować obiektami zabytkowymi lub je wykorzystywać.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISTORIA WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Historia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU HISTORIA WE WROCŁAWIU?

Miejsce pracy absolwentów historii niejednokrotnie uzależnione jest od ukończonej specjalizacji. Wiedza i praktyczne umiejętności przygotowują studentów do zawodu organizatora i propagatora kultury Stanów Zjednoczonych, archiwisty, nauczyciela historii lub WOS-u.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku historia:

 • muzeum
 • instytuty historyczne
 • wydawnictwa
 • redakcje
 • placówki oświatowe i kulturalne
 • media
 • administracja państwowa i samorządowa
 • szkoły podstawowe, średnie, zawodowe
 • ośrodki naukowo-badawcze

W trakcie realizowanych praktyk zdobędziesz kompetencje sprowadzające się do dokumentowania zabytków kultury materialnej, a także zapoznasz się ze specyfiką różnych instytucji i organizacji. Możesz postawić na działania pedagogiczne, kulturowe, badawcze, twórcze.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek historia we Wrocławiu?

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

HISTORIA - ważne informacje

historia studia

studia historyczne we Wrocławiu

studia historyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Popularne kierunki historyczne w mieście Wrocławiu

Kierunki historyczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Komentarze (1)

Grzegorz Godek odpowiedz

Dzień dobry, Czy studenci historii mają w planach zajęć wychowanie fizyczne? Oraz przedmioty ścisłe matematyka?