Wychowanie fizyczne to kierunek, który powstał dla osób, które lubią być aktywne fizycznie, chcą doskonalić własną sprawność, a także lubią pracę z ludźmi. Kształcenie w tym zakresie przygotuje Cię do działalności pedagogicznej, wychowawczej i menedżerskiej w ramach wychowania fizycznego.
W trakcie całego procesu edukacji studenci mają okazję zgłębić szczegółową wiedzę, która obejmuje nauki przyrodnicze, społeczne, a także nauki o kulturze fizycznej. Zdobywają także kwalifikacje odnoszące się do umiejętnego oddziaływania środkami fizycznymi na organizm, jak również środkami społecznymi na osobowość wychowanków.
Ukończenie kształcenia w zakresie wychowania fizycznego pozwoli Ci uzyskać satysfakcjonujący poziom sprawności fizycznej, a także przygotuje Cię do aktywnego uczestniczenia w kulturze fizycznej.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Wychowanie fizyczne możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Wychowanie fizyczne w Poznaniu możesz studiować w ramach studiów pierwszego stopnia, które trwają trzy lata (sześć semestrów) oraz w trakcie drugiego stopnia, który trwa dwa lata (cztery semestry).
Poznańskie uczelnie umożliwiają kształcenie w zakresie studiów sportowych w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, a kształcenie na nich na uczelniach publicznych zazwyczaj jest bezpłatne. Kandydaci muszą jednak uiścić opłatę rekrutacyjną.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci wychowania fizycznego uczestniczą w zajęciach nie tylko teoretycznych, ale przede wszystkim w zajęciach o charakterze praktycznym, fizycznym. W ten sposób są przygotowywani do uczestniczenia w kulturze fizycznej oraz realizowania programu wychowania fizycznego.
Interdyscyplinarnie konstruowany program studiów umożliwi Ci zdobycie rzetelnego wykształcenia, które obejmuje nauki przyrodnicze, społeczne oraz nauki o kulturze fizycznej. Na studentów czekają fascynujące specjalizacje, które umożliwią rozwijanie się w zakresie promocji zdrowia, wychowania fizycznego w służbach mundurowych, a także w przypadku wychowania fizycznego prowadzonego w szkołach specjalnych i integracyjnych.
Studenci poznają techniki i metodykę prowadzenia ćwiczeń korekcyjno-kompensacyjnych, jak również uczą się, w jaki sposób prowadzić zajęcia różnego typu, także w ramach gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.