Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Akademia Ateneum w Gdańsku

Akademia Ateneum w Gdańsku

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - uczelnie niepubliczne


14.02.2024

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia Trójmiasto 2024 | woj. pomorskie

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to kierunek studiów, który przygotowuje do rozpoczęcia kariery w mediach tradycyjnych i internetowych. W trakcie kształcenia studenci mogą poznać specyfikę rynku medialnego i zdobyć umiejętności związane z tworzeniem materiałów do prasy, radia, telewizji, czy internetu. Studia na tym kierunku to także okazja do poznania podstaw PR-u i promocji w mediach społecznościowych.

Zdobyte w trakcie kształcenia umiejętności, pozwalają na pracę w redakcjach telewizyjnych, radiowych czy w agencjach prasowych. Dzięki zajęciom z reklamy i podstaw PR-u, absolwenci poradzą sobie również w działach promocji różnych firm i instytucji oraz w agencjach marketingowych i reklamowych.

 

Uczelnie

Studia w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie) 2024/2025 na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Gdańskim (Wydział Nauk Społecznych UG) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Ateneum w Gdańsku.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Trójmieście?

Aby dostać się na kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Trójmieście, warto zawczasu przygotować się do czekającego cię egzaminu maturalnego lub zawalczyć o wysokie oceny na dyplomie ukończenia pierwszego stopnia studiów. Swoje nazwiska na liście przyjętych zobaczą ci, którzy wypadną najlepiej podczas konkursu świadectw.

Sprawdź aktualne wymagania rekrutacyjne na stronie internetowej wybranej uczelni pamiętając, że ich specyfika może się zmieniać i różnić w zależności od wybranej szkoły wyższej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Trójmieście?

Obecnie jesteśmy otaczani przez różnego rodzaju informacje. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przenieść się do ogromu rozmaitych internetowych lub telewizyjnych serwisów informacyjnych. Nad wiarygodnością i czytelnym przekazem czuwają między innymi dziennikarze.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to niezwykle rozwijający kierunek kształcenia, dzięki któremu staniesz się specjalistą od zbierania wartościowych informacji, poddawania ich krytyce oraz wyodrębniania tych atrakcyjnych dla odbiorców.

Absolwenci tych studiów potrafią tworzyć wysokiej jakości teksty, reportaże oraz zapiski informacyjne. Wszystko po to, aby współczesne media wyróżniała jak najwyższa jakość.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna mają dwustopniowy charakter. Kształcenie pierwszego stopnia składa się z sześciu semestrów, z których każdy oferuje możliwość zyskania cennej wiedzy. Po upływie trzech lat absolwenci uzyskują dyplom z tytułem licencjata.

Przygodę z tym kierunkiem można kontynuować na studiach drugiego stopnia. Dwuletni cykl nauki pozwoli ci nie tylko poszerzyć zakres posiadanych już kompetencji i zdobyć całkiem nowe, ale również da szansę na zdobycie tytułu magistra.

Dziennikarstwo i komunikację społeczną możesz realizować stacjonarnie lub niestacjonarnie.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Każdego roku studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna są wybierane przez szerokie grono świeżo upieczonych maturzystów. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem interesujący program kształcenia oraz atrakcyjne możliwości zawodowe przyciągają wielu.

Podczas trwania studiów zdobędziesz kompetencje, które pozwolą ci na prowadzenie samodzielnej i świadomej działalności dziennikarskiej na różnych płaszczyznach tego wyjątkowego zawodu. Udoskonalisz posiadane umiejętności miękkie i posiądziesz cenną wiedzę teoretyczną.

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ateneum w Gdańsku stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet Gdański (Wydział Nauk Społecznych UG) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Trójmieście?

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Trójmieście?

Jakie możliwości zawodowe czekają na absolwentów kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna? Odpowiedź jest prosta – perspektywiczne, opłacalne i satysfakcjonujące, pod warunkiem, że charakter kształcenia oraz specyfika zawodu pokrywa się z zainteresowaniami danej jednostki.

Absolwenci znajdują zatrudnienie w szeroko rozumianych mass-mediach, zajmują się tworzeniem wysokiej jakości tekstów i sloganów reklamowych, działają zawodowo na stanowisku copywriterów, a także wiążą przyszłość zawodową z różnymi przedsiębiorstwami i agencjami marketingowymi.

Jeżeli zależy ci na niezależności zawodowej oraz wyróżniasz się przedsiębiorczością, założenie własnej działalności może okazać się strzałem w dziesiątkę, niezależnie od tego, czy staniesz się wolnym marketingowcem, czy copywriterem.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

  • Redakcja gazet, portali internetowych lub społecznościowych,

  • Przedsiębiorstwa marketingowe,

  • Agencje związane z public relations,

  • Mass-media,

  • Własna działalność gospodarcza.

Gdzie studiować na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Gdańskim oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Ateneum - Szkole Wyższej w Gdańsku.

Uczelnie, na których można studiować kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Gdańsku | gdyni | sopocie

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście





 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować