Zdrowie publiczne - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zdrowie publiczne - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia na kierunku zdrowie publiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Gdański Uniwersytet Medyczny

Zdrowie publiczne stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
forma: stacjonarne

Zdrowie publiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - uczelnie publiczne


14.02.2024

Zdrowie publiczne studia Trójmiasto 2024 | woj. pomorskie

Studia na kierunku zdrowie publiczne to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Zdrowie publiczne - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Studia na kierunku zdrowie publiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Dobrze funkcjonująca ochrona zdrowia to podstawa. Studia łączą w sobie zagadnienia związane z naukami medycznymi i społecznymi. Studenci kierunku zdobywają wiedzę na temat m.in. administracji, zarządzania, czy ekonomii. Dowiadują się również, w jaki sposób promować zdrowie i różne programy zdrowotne, ucząc się realizować różne projekty z tego zakresu.

Zdobyte kompetencje można wykorzystać, pracując w różnych jednostkach ochrony zdrowia np. szpitalach, przychodniach, czy klinikach. Absolwenci mogą również sprawdzić się jako przedstawiciele handlowi w firmach farmaceutycznych, czy fundacjach promujących zdrowie.

 

Uczelnie

Studia w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie) 2024/2025 na kierunku zdrowie publiczne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (Wydział Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej GUMED) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zdrowie publiczne w Trójmieście?

Konkurs świadectw maturalnych jest procesem, w którym bierze udział znaczna większość kandydatów na studia wyższe, niezależnie od wybranego kierunku. Podczas wyłaniania najlepszych szczególną rolę odgrywają wyniki maturalne, przede wszystkim na poziomie rozszerzonym, z przedmiotów uwzględnionych przez daną uczelnię wyższą.

Zatem jeżeli myślisz o rozpoczęciu zdrowia publicznego, upewnij się, że jesteś dobrze przygotowany do czekającego cię egzaminu dojrzałości.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku zdrowie publiczne w Trójmieście?

Troska o zdrowie społeczeństwa jest istotna z punktu widzenia prawidłowego funkcjonowania całego kraju, a nawet świata. Wyobraźmy sobie sytuację, w której na skutek dowolnych czynników psychologicznych i chorobotwórczych całe społeczeństwo staje się niewydolne. Przez taki stan rzeczy dotkliwie ucierpiałaby, a w skrajnych przypadkach nawet upadła, gospodarka.

Zdrowie publiczne w Trójmieście to kierunek powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy na dobrze wykwalifikowanych specjalistów, działających na rzecz wspierania dobrostanu jednostek i społeczności.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zdrowie publiczne możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Kierunek zdrowie publiczne w Trójmieście może być realizowany jedynie w ramach studiów magisterskich drugiego stopnia. Osoby posiadające minimum tytuł licencjata, którzy zechcą kontynuować zdobywanie kompetencji kierunkowych, na ukończenie kształcenia poświęcą dwa lata.

Studiować możesz stacjonarnie, co jest opcją bardzo chętnie wybieraną przez kandydatów na studia wyższe. Ucząc się od poniedziałku do piątku w trakcie trwania tygodnia roboczego masz szansę na regularną naukę oraz możliwość stacjonarnej konsultacji z wykładowcami w przypadku ewentualnych wątpliwości. Studia stacjonarne w uczelni publicznej są bezpłatne.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku zdrowie publiczne w Trójmieście mogą liczyć na zdobycie bardzo cennych kompetencji, które w przyszłości okażą się niezwykle atrakcyjne dla wielu pracodawców.

Twoja nauka będzie dotyczyła między innymi szeroko rozumianej ochrony zdrowia, rozpoznawania i prawidłowej klasyfikacji czynników wywierających wpływ na stan zdrowia społeczeństwa, a także podstaw psychologii, socjologii i innych nauk społecznych.

W trakcie edukacji pogłębisz kompetencje zarządcze oraz udoskonalisz umiejętności komunikacyjne i interpersonalne.

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek zdrowie publiczne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Gdański Uniwersytet Medyczny (Wydział Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej) stacjonarne II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku zdrowie publiczne w Trójmieście?

Studia na kierunku zdrowie publiczne trwają 2 lata (studia II stopnia).

Zdrowie publiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku zdrowie publiczne w Trójmieście?

Szerokie spektrum możliwości zawodowych, jakie staje przed absolwentami studiów na kierunku zdrowie publiczne w Trójmieście, zachęca szerokie grono kandydatów do realizowania tych studiów. Jeżeli ukończysz naukę w tym obszarze, będziesz mógł pomyśleć o podjęciu pracy w prywatnych i publicznych centrach medycznych oraz wybranych jednostkach administracyjnych, jeżeli posiadasz kompetencje zarządcze i interesujesz się naukami prawnymi.

Instytucje ubezpieczeń zdrowotnych, szeroko rozumiany przemysł farmaceutyczny i kosmetologiczny oraz uczelnie wyższe są kolejnymi propozycjami rozwoju zawodowego, z których z powodzeniem możesz skorzystać jako absolwent zdrowia publicznego.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zdrowie publiczne:

  • Centra medyczne,

  • Jednostki administracyjne instytucji medycznych,

  • Jednostki administracji rządowej i samorządowej, związane z służbą zdrowia,

  • Instytucje ubezpieczeń zdrowotnych,

  • Przemysł farmaceutyczny

Gdzie studiować na kierunku zdrowie publiczne w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Uczelnia, na której można studiować kierunek zdrowie publiczne:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zdrowie publiczne w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Poziom i tryb studiów


Zdrowie publiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować