Psychologia zwierząt

Psychologia zwierząt

Psychologia zwierząt

Studia w Poznaniu

psychologia zwierząt

Odkryj studia psychologia zwierząt w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Psychologia zwierząt studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Psychologia zwierząt to studia, które skupiają się na badaniu reakcji behawioralnych i instynktownych zachowań zwierząt, ich źródeł i mechanizmów. W trakcie nabywanej wiedzy i umiejętności studenci zwracają szczególną uwagę na rozpoznawanie i różnicowanie prawidłowych i patologicznych zachowań zwierząt także tych domowych.

W kompleksowo opracowanej siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak: terapia i sporty z udziałem zwierząt, biologiczne mechanizmy zachowania się zwierząt, genetyka ogólna i behawioralna, metody oceny dobrostanu zwierząt, metodologia badań behawioralnych, symptomatologia i fizjoterapia zwierząt.

Wyspecjalizowani absolwenci zatrudniani są w instytucjach, które zajmują się zwierzętami. Mogą pracować między innymi w ogrodach zoologicznych, schroniskach i zakładach opieki dla zwierząt, hotelach i pensjonatach dla zwierząt, jak również w klinikach, poradniach i gabinetach terapii zwierząt. Absolwenci odnajdują się również w ośrodkach szkolenia zwierząt, na fermach hodowlanych, w hodowlach terapeutycznych i rezerwatach.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia Psychologia zwierząt

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Komentarze (0)