Grafika studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Grafika studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Grafika studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Studia jednolite w Rzeszowie

grafika

Odkryj grafikę w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Grafika studia jednolite magisterskie Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku grafika w Rzeszowie to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim w trybie stacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Grafika studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek grafika

Artystyczne kierunki studiów w Rzeszowie, jak na przykład grafika, najczęściej wyróżniają się dwuetapowym przebiegiem rekrutacji. Pierwszym etapem jest weryfikacja wiedzy teoretycznej, sprawdzanej na egzaminie maturalnym. 

W następnym kroku będzie czekał na ciebie sprawdzian umiejętności praktycznych – dostarczysz portfolio na biurko komisji oraz staniesz przed zadaniem wykonania pracy plastycznej o określonej tematyce.

Pamiętaj, że procedury kwalifikacyjne mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni oraz ulegać zmianom w czasie. Śledź stronę internetową wybranej placówki, aby być na bieżąco.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Rzeszowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku grafika?

Faktem jest, że elektronika, mechanizacja i szeroko rozumiane zinformatyzowanie zdominowały niemal wszystkie dziedziny, nawet te artystyczne. W obecnych czasach coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z estetycznego zaplecza stron internetowych i broszur reklamowych, które są projektowane przez grafików. Dlatego też zapotrzebowanie na ludzi, którzy ukończyli studia artystyczne na kierunku grafika, ciągle rośnie.

Rozpoczęcie rzeszowskiej grafiki wymaga od kandydatów posiadania ściśle określonych predyspozycji, które zostaną sprawdzone już na etapie aplikacji na studia. Czy potrafisz wyobrazić sobie osobę bez talentu plastycznego i wyobraźni, planującą wygląd projektów w taki sposób, aby pasował on do gustów potencjalnych odbiorców?

Właśnie dlatego idealni kandydaci na grafikę wyróżniają się ponadprzeciętną kreatywnością, dobrze rozwiniętymi umiejętnościami manualnymi, zdolnością do innowacyjnego myślenia, ale również zainteresowaniem nowinkami technicznymi i informatyką – w końcu dzięki jej narzędziom zaistnieje możliwość projektowania i wdrażania owych projektów w życie. Jeżeli w podanym opisie odnajdujesz siebie, zdecydowanie powinieneś aplikować na studia w Rzeszowie na kierunku grafika!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku grafika w Rzeszowie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają zarówno w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.


2. Program studiów 

Podczas edukacji na rzeszowskiej grafice posiądziesz wiedzę teoretyczną, dotyczącą historii różnych nauk artystycznych oraz przede wszystkim konkretne umiejętności praktyczne, odnoszące się do informatycznych kwestii projektowania graficznego. Dzięki następującym przedmiotom:

 • pracownia grafiki reklamowej,
 • podstawy prawa,
 • typografia,
 • ilustracja,
 • rzeźba,

rozwiniesz zakres swojej wyobraźni, udoskonalisz kreatywność i staniesz się ekspertem w swojej dziedzinie.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku grafika w Rzeszowie trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Uczelnie w Rzeszowie oferują przyszłym studentom zdobycie wszechstronnego wykształcenia, które wymaga pewnej ilości czasu. Na ukończenie rzeszowskiej grafiki poświęcisz pięć lat. Po upływie dziesięciu semestrów otrzymasz dyplom magistra. 

Gdzie studiować na kierunku grafika w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek grafika w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Jaka praca po studiach na kierunku grafika?

Nie od dziś wiadomo, że graficy cieszą się szerokimi możliwościami zawodowymi, stabilnym zatrudnieniem oraz wysokimi zarobkami. Jeżeli ukończysz ten kierunek, będziesz mógł podjąć współpracę z firmami w sektorach IT, zajmiesz się projektowaniem zaplecza wizualnego stron internetowych, okładek książek i magazynów w wydawnictwach, czy też działając na zlecenie klientów indywidualnych.

Praca na uczelniach wyższych pozwoli ci na szerzenie posiadanej wiedzy, a własna pracownia graficzna zapewni względną wolność i niezależność zawodową.

Kierunki artystyczne w Rzeszowie

Komentarze (0)